Nasze projekty

Diecezja radomska spodziewa się ok. 5 tys. osób podczas ŚDM

Diecezja radomska spodziewa się około 5 tysięcy młodzieży, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. z udziałem papieża Franciszka.

Reklama

Biskup Henryk Tomasik zachęcił do tworzenia grup wolontariuszy – szczególnie ze znajomością obcych języków – którzy pomogą przyjąć młodzież z innych krajów podczas pobytu w diecezji. Takie osoby powinny zgłaszać się do duszpasterzy w parafiach.

 


Polecamy również: Papież na okładce. Fajnie, ale…


 

Reklama
Reklama

Biskup Henryk Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom powiedział, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to również wielka szansa dla diecezji radomskiej. – Będziemy mieli okazję gościć młodych z zagranicy i będzie to szansa na promocję naszych regionów. Dlatego zwróciliśmy się do samorządowców z różnych gmin, czy powiatów o przygotowanie materiałów promocyjnych – powiedział biskup Tomasik. Materiały te zostaną przekazane następne uczestnikom konferencji, która odbędzie się 13 kwietnia w Rzymie. Uczestniczyć w niej będzie młodzież z różnych krajów i przy okazji będzie mogła się zapoznać z ofertą poszczególnych regionów Polski.

 

– Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie religijne, ale ma również wymiar kulturowy. Dlatego tak ważne jest, by młodzież, która przyjedzie do nas z innych krajów, zobaczyła Polskę z jak najlepszej strony – powiedział ordynariusz radomski. Dodał, że ŚDM w Krakowie będą wielką szansą ożywienia duszpasterstwa młodych i przybliżenia młodych do Kościoła.

Reklama
Reklama

Biskup Tomasik poinformował również, że peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej odbędzie się w dniach 30 marca – 18 kwietnia 2015 r.

 


KAI

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę