Nasze projekty

Czy można wychować sumienie?

Czy można wychować sumienie? A jeśli tak, jak przeprowadza się formację naszego sumienia? Kolejna, piąta już katecheza o sumieniu odbędzie się w czwartek (20 listopada) w kościele akademickim św. Anny.

Reklama

Temat „Czy można wychować sumienie?” przedstawi ks. Wojciech Bartkowicz, rektor warszawskiego seminarium, prof. teologii fundamentalnej.
 
Spotkanie w akademickim kościele św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) rozpocznie się o godzinie 19:30. Jego pierwsza część to konferencja ks. Wojciecha Bartkowicza. Po niej rozpocznie się interaktywna „Katecheza+”. To rozmowa pogłębiająca z udziałem ks. Wojciecha Bartkowicza, Janusza Wardaka, ojca dziewięciorga dzieci, wicedyrektora Szkoły dla chłopców Żagiel, moderatora Akademii Familijnej, oraz prowadzącej Patrycji Michońskiej.

W ramach „Katechezy+” rozmówcy będą pogłębiali temat oraz próbowali odpowiadać na pytania słuchaczy, zarówno tych zgromadzonych w kościele, jak i słuchających transmisji w Radio Plus Warszawa. Pytania będzie można zadawać na profilu fb Archidiecezji Warszawskiej, która wraz ze Stacją7 uruchomiła specjalną aplikację, a także na twitterze (@archwwa).

Przypomnijmy, że celem Katechez Warszawskich jest pozytywny przekaz wiary i prezentacja nauki Kościoła. Będą wygłaszane w akademickim kościele św. Anny. Mają charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia.

Reklama
Reklama

Tej jesieni jeszcze przed nami:

5. CZY MOŻNA WYCHOWAĆ SUMIENIE?
(ks. Wojciech Bartkowicz) czwartek, 20 listopada, 19:30

6. SUMIENIE MIĘDZY ETYKĄ A RELIGIĄ
(o. Paweł Krupa OP) czwartek, 27 listopada, 19.30

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę