Nasze projekty

Chiara Corbella Petrillo, św. Piotr i pytanie o miłość. Wyjątkowe rekolekcje wielkanocne

„Czy miłujesz mnie więcej…?” Jaka jest twoja odpowiedź? Jaka jest twoja miłość? Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje wielkanocne, podczas których przyjrzymy się naszej miłości na przykładzie życia służebnicy Bożej Chiary Corbelli Petrillo. Rekolekcje wygłosi ks. Kacper Nawrot.

FOT. Facebook/Chiara Corbella Petrillo - święta z sąsiedztwa

Dużo więcej, niż możemy sobie wyobrazić

„Gdzieś ty znalazł taką księżniczkę?” – to pytanie często zadawano mężowi przyszłej świętej. Chiara była piękna, elegancka, zarażała serdecznością i pogodą ducha. Gdy miała 7 lat, napisała na widokówce znad morza: „Maryjo i Jezusie, proszę Was, żebym została świętą” na tej samej kartce dopisała: „To, czego Bóg chce dla nas jest o wiele piękniejsze niż to, o co moglibyśmy prosić, używając własnej wyobraźni”. I były to niemal prorocze słowa, gdyż trudno było przewidzieć scenariusz tak pełny cierpienia ale i… ogromnej miłości. 

Chiara poznała przyszłego męża Enrico Petrillo podczas wakacyjnego pobytu w Medjugorie. Po 6 latach burzliwego związku wzięli ślub. Straciła dwoje dzieci, które zmarły zaraz po porodzie. Zaszła w ciążę po raz trzeci, i gdy dziecko okazało się zdrowe, stwierdzono u niej nowotwór języka. Lekarze chcąc ją ratować naciskali na chemioterapię, jednak odmówiła, by nie narażać życia i zdrowia synka. Po urodzeniu małego Franciszka, było już za późno na wyleczenie. W wyniku postępów choroby nowotworowej Chiara straciła jedno oko. Nigdy jednak nie żałowała swojej decyzji. Chiara Corbella Petrillo zmarła 13 czerwca 2012 r., mając zaledwie 28 lat. 

Od plaży nad Morzem Tyberiadzkim, przez krzyż – do serc

Podczas spaceru nad Morzem Tyberiadzkim Jezus zadał Piotrowi pytanie: “Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” (J 21, 15). Wszyscy dokładnie znamy odpowiedź ucznia Chrystusa. Tę odpowiedź realizowała swoim życiem sł. Boża Chiara Corbella Petrillo. Podczas rekolekcji wielkanocnych ks. Kacper Nawrot na przykładzie Ewangelii i historii Chiary opowie m.in. o czterech rodzajach miłości, o tym, dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie oraz dlaczego czasem trzeba zburzyć nasze “świątynie miłości”. Podczas rekolekcji swoją historią straty dziecka podzielą się Joanna oraz Ewa i Tomek.

Reklama
Reklama

Weź udział!

Rekolekcje wielkanocne ze sł. Bożą Chiarą Crobella Petrillo odbędą się w parafii św. Jana Kantego w Krakowie, a poprowadzi je ks. Kacper Nawrot. Tematem przewodnim będzie fragment z 21 rozdziału Ewangelii św. Jana „Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci…?”. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 25 kwietnia Mszą świętą o godzinie 20:00 i potrwają do środy 28 kwietnia. Od poniedziałku do środy Msza święta z konferencją będą rozpoczynać się o godz. 19:30.

W rekolekcjach można wziąć udział poprzez transmisję online na kanale YouTube Stacji7 i na fanpage poświęconym postaci Chiary Corbelli Petrillo. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>>

Reklama
Reklama

zś/Stacja7
FOT. Facebook/Chiara Corbella Petrillo – święta z sąsiedztwa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę