Nasze projekty

Bp Milewski: miłość nie ma nic wspólnego z relacją na instagramie

"Miłość jest konkretna. Nie ma nic wspólnego z grą komputerową" - mówił bp Mirosław Milewski w Gozdowie, w diecezji płockiej.

fot. episkopat news/flickr.com

Bp Milewski w homilii odwołał się do Ewangelii według św. Mateusza (Mt 22,34-40) – o przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Zaznaczył, że zawiera się w nim cała chrześcijańska mądrość. Człowiek, który wierzy w Boga – powinien Go stawiać na pierwszym miejscu. Bóg, który jest Miłością, zaprasza człowieka do miłości nawet wtedy, gdy ten pozostaje obojętny na to wezwanie.

Z miłości do Boga wynika miłość do bliźniego. Kto kocha Stwórcę, kocha też Jego stworzenie. Bliźni, to ktoś obecny blisko: w domu w szkole, na ulicy, w parafii. Spotykamy na co dzień ludzi, którzy wierzą w Boga i kochają Go, i kochają też bliźnich. Wolontariat, angażowanie się w akcje charytatywne, pomaganie ludziom żyjącym w trudnych warunkach materialnych, wspieranie zbiórek na leczenie ciężko chorych ludzi – to wszystko jest okazywaniem miłości bliźnim – głosił duchowny. 

Bp Milewski podał przykład osoby, która otwarcie mówi o swojej miłości do Boga, do żony i rodziny: to Paweł Domagała, aktor i muzyk, autor znanej piosenki „Weź nie pytaj, weź się przytul”. Artysta otwarcie przyznaje, że czuje się katolikiem, choć nie ze wszystkim w Kościele katolickim się zgadza.

Reklama

Tak bywa z miłością: do Boga, do Kościoła, do drugiego człowieka. Nigdy nie jest idealnie, pewne rzeczy chce się zmienić, nie wszystko pasuje – ale mimo wszystko to jest właśnie miłość, pojęta jako akceptacja innego, bez względu na to, czy ten Inny (pisany wielką literą I), to Bóg czy też inny (pisaną małą literą i) – człowiek – przekazał bp Milewski.  

Biskup podkreślił też, że „miłość, o której mówi Jezus, jest konkretna, nie ma nic wspólnego z grą komputerową, relacją na instagramie czy wyznaniami popularnego youtubera”.

W czasie mszy św. bp Milewski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę