Nasze projekty

Bp Libera apeluje o przestrzeganie norm sanitarnych i modlitwę

„W ostatnich dniach w niepokojący sposób rośnie liczba zachorowań na Covid-19. Apeluję, aby z roztropnością i odpowiedzialnością, w trosce o zdrowie i życie ludzkie, szczególnie osób starszych i chorych, przestrzegać wszelkich zarządzeń władz państwowych i sanitarnych” – zwrócił się dziś w apelu do księży i diecezjan biskup płocki Piotr Libera. Prosi też o modlitwę za chorych, personel medyczny i osoby, które mu pomagają.

Biskup płocki Piotr Libera wystosował apel do księży i diecezjan w związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19. Choroba ta ponownie paraliżuje codzienne życie, dotyka także księży, utrudniając dostęp do sakramentów i ograniczając działalność parafii.

„Proszę o wielką ostrożność i ścisłe przestrzeganie norm sanitarnych w naszych kościołach, kaplicach, kancelariach oraz wszędzie tam, gdzie odbywają się jakiekolwiek spotkania międzyludzkie. Proszę, aby duszpasterze pamiętali i ciągle przypominali wiernym o obowiązku zasłaniania nosa i ust w naszych świątyniach podczas wszelkich zgromadzeń. Obowiązek ten dotyczy także innych wskazanych przez władze państwowe miejsc” – podkreśla ordynariusz diecezji płockiej.

Roztropność i odpowiedzialność

Przypomina, aby zapewnić wiernym możliwość użycia środka dezynfekującego na dłonie, dostępnego przy wejściu do kościołów. Apeluje również, aby „z roztropnością i odpowiedzialnością, w trosce o zdrowie i życie ludzkie, szczególnie osób starszych i chorych” przestrzegać wszelkich innych zarządzeń władz państwowych i sanitarnych.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TEŻ: Bp Muskus o pandemii: Jeżeli się nie zmobilizujemy, to żniwo będzie coraz obfitsze

„Polecam, aby w parafiach nie ustawała modlitwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej – Uzdrowienia Chorych oraz św. Rocha – patrona na czas zarazy o uwolnienie świata od obecnej pandemii i jej skutków. Warto również rozważyć możliwość ustawienia krzyży morowych, przy których byłaby możliwość modlitwy do Zbawiciela świata o miłosierdzie i ocalenie” – sugeruje ordynariusz płocki.

Reklama
Reklama

APEL BISKUPA PŁOCKIEGOhttps://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2020/102020/apel-biskupa-plockiego/

Posted by Diecezja Płocka on Monday, October 12, 2020

Zapewnia o nieustannej modlitwie za wszystkich, a szczególnie za osoby zarażone koronawirusem SARS-COV-2, za osoby przebywające w kwarantannie, za personel medyczny i spieszących zarażonym z pomocą. Przekazuje im swoje pasterskie błogosławieństwo.

Reklama

W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informuje o znaczącym wzroście przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych są także biskupi – abp Wiktor Skworc z archidiecezji katowickiej i bp Roman Pindel z diecezji bielsko – żywieckiej.

ah, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę