Nasze projekty

Bp Muskus o pandemii: Jeżeli się nie zmobilizujemy, to żniwo będzie coraz obfitsze

"Dziś potrzeba solidarności, człowieczeństwa, wrażliwości, nadziei" – pisze bp Damian Muskus OFM w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa. Duchowny apeluje także o żarliwą modlitwę oraz ofiarowanie swoich cierpień i postów w intencji pokonania choroby.

Jak zauważył hierarcha, stosowanie się do zaleceń dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansu społecznego jak dotąd uchroniło wiele osób przed zakażeniem. „Nawet, jeśli wypełniamy swoje obowiązki w otoczeniu innych ludzi, czynimy to z myślą, że nasze i ich zdrowie zależy od naszej odpowiedzialnej postawy i zdrowego rozsądku” – stwierdził.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I MODLITWA TO ŹRÓDŁA NADZIEIDzisiaj znowu za dużo zakażeń. Zbyt wiele osób musi izolować się od…

Reklama
Reklama

Posted by Damian A. Muskus on Friday, October 9, 2020

„Niestety, istnieje niemałe grono osób, które, mimo oczywistych faktów i świadectw, negują istnienie tego konkretnego zagrożenia. Tymczasem COVID-19 zbiera swoje żniwo i wszystko wskazuje na to, że jeśli dziś się nie zmobilizujemy, żniwo to będzie coraz obfitsze” – zauważył krakowski biskup pomocniczy.

„Ten czas ujawnił wiele niedostatków”

Jego zdaniem, czas pandemii „wyzwolił w ludziach wiele dobra, pokazał to, co w człowieku najpiękniejsze, nauczył nas troski o najsłabszych, pokazał, że nasze odpowiedzialne zachowanie daje poczucie bezpieczeństwa chorym, starszym, niepełnosprawnym”. „Niestety, ten czas ujawnił także wiele niedostatków, w tym niezdolność do braterstwa i tendencję do pogłębiania podziałów” – dodał.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Zakażony ksiądz ze Świątyni Opatrzności Bożej. Sanepid szuka osób „z kontaktu”
„Tymczasem dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba solidarności, człowieczeństwa, wrażliwości, nadziei. Potrzeba też żarliwej modlitwy, ofiarowania swoich cierpień i trudnych doświadczeń, postów i umartwień, by Bóg zmiłował się nad umęczonym światem i na nowo podarował nam radość płynącą z życia” – zaapelował biskup.

Zachęcił ponadto do modlitwy za świat nauki i medycyny, który „szuka metod i środków zdolnych przywrócić ludziom nadzieję”.
Na koniec hierarcha zapewnił o swojej modlitwie za tych, którzy odeszli oraz za chorych, również za bp. Romana Pindla, u którego wykryto zakażenie.

SPRAWDŹ: Kielce: Koronawirus w domu księży emerytów. Ponad 30 osób zakażonych

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite