Nasze projekty

Kielce: Koronawirus w domu księży emerytów. Ponad 30 osób zakażonych

Potwierdzono zakażenie u 30 księży mieszkańców kieleckiego domu księży emerytów oraz u kilku pracowników, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo. Dwóch kapłanów ma niejednoznaczny wynik badania.

Ponadto u dwóch osób oceniono wynik jako niejednoznaczny. Ponownie pobrano od nich wymazy.

Sytuacja jest trudna, ale opanowana, kapłani są pod dobrą opieką, a Sanepid pracuje bardzo oddanie i merytorycznie – powiedział KAI ks. Jacek Karliński, kurator Domu Księży Emerytów. Wszyscy chorzy mają dobrą opiekę medyczną, bo część personelu to siostry zakonne, które są wykwalifikowanymi pielęgniarkami – tłumaczy.

Stan zakażonych kapłanów jest raczej dobry. Badania potwierdziły jednak, że trzej księża z tej placówki, którzy zmarli w ostatnich dniach, także chorowali na COVID-19.

Reklama
Reklama

Zamknięta kaplica i wspólne przestrzenie

Dom jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Pracuje kuchnia, której pracownicy nie są zakażeni. Każdy z emerytowanych kapłanów jest odizolowany i przebywa wyłącznie w swoim mieszkaniu, które składa się z pokoju i łazienki. Nie można korzystać z przestrzeni wspólnych placówki. Do odwołania zamknięta jest także kaplica.

Jak mówi ks. Karliński, cały czas pozostaje w kontakcie z Sanepidem i stosuje się do wszelkich zaleceń inspektora sanitarnego.

Obecnie w Domu Księży Emerytów mieszka ponad 50 kapłanów po 75. roku życia.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Zakażony ksiądz ze Świątyni Opatrzności Bożej. Sanepid szuka osób „z kontaktu”

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite