Nasze projekty

„Szukam pracy zarobkowej”. Bp Muskus znów zaskakuje pomysłem na pomoc dziewczynce chorej na SMA

Bp Damian Muskus kolejny raz w nietypowy sposób włącza się w zbiórkę funduszy dla chorej na SMA Kamilki. "Żeby przyśpieszyć zamknięcie tej zbiórki raz na zawsze, podjąłem decyzję o poszukiwaniu pracy zarobkowej" - napisał, ogłaszając się w grupie z licytacjami na rzecz chorej dziewczynki.

fot. Damian A. Muskus/Facebook

Zbiórka na drogi lek

3-letnia Kamilka z Nowego Targu cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pilnie potrzebuje otrzymać bardzo drogi lek, który zahamuje rozwój choroby. W zbiórkę na rzecz pomocy dziewczynce włączają się tysiące ludzi z całej Polski, a wśród nich także bp Damian Muskus, pomocniczy biskup krakowski. Do zakończenia zbiórki potrzebne jest jeszcze 2,5 miliona zł.

Biskup już kilka razy zaskoczył ciekawymi pomysłami na wsparcie zbiórki na lek dla Kamilki. W marcu podjął się zmywania naczyń w każdej parafii, która zgodzi się przyjąć wolontariuszy zbierających środki na pomoc małej Zosi chorej na SMA. W sierpniu z kolei zorganizował akcję „Biskup gotuje” i publikował kolejne filmy kulinarne w zamian za zebranie kolejnych datków na zbiórkę.

„Podjąłem decyzję o pracy zarobkowej”

Tym razem biskup proponuje, że podejmie się pracy zarobkowej na rzecz dziewczynki. Żeby przyśpieszyć zamknięcie tej zbiórki raz na zawsze, podjąłem decyzję o poszukiwaniu pracy zarobkowej. Mogę np. wykonać prace pielęgnacyjne w ogrodzie, a konkretnie przycinanie iglaków, koszenie trawników itp. – pisze w facebookowym poście bp Muskus.

Reklama

Zatrudnić mnie mogą osoby prywatne, jak i instytucje, w tym kościelne. (Ostatnio widziałem jeszcze kilka nieuporządkowanych ogrodów plebańskich i klasztornych) – dodaje.

„Dla wątpiących w moje umiejętności”

Podkreśla, że z uwagi na powagę sytuacji, stawka godzinowa musi być wysoka. Żeby było łatwiej liczyć umówmy się na symboliczne 1000 zł – pisze biskup.

Jak wyjaśnia, przyjmie „oferty od osób i instytucji mieszkających, bądź prowadzących swoją działalność w odległości do 100 km od Krakowa”, ale nie wyklucza także dojazdu „do odleglejszych lokalizacji (np. na Podkarpacie)” w przypadku dużych ofert. A na dowód swoich możliwości bp Muskus zamieścił także film z prezentacją swoich umiejętności.

Reklama

os, Facebook/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę