Nasze projekty

„Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia”

- Boże prawo jest gwarancją szczęśliwego życia osobistego, społecznego i politycznego - podkreślił abp Henryk Hoser. W święto Chrztu Pańskiego bp senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył Mszy św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. W czasie liturgii parafia dziękowała byłemu ordynariuszowi za jego dziewięcioletnią posługę w diecezji, szczególnie za wyremontowanie i rekonsekrację świątyni będącej wotum narodu za „Cud nad Wisłą”.

Nazywając w homilii Chrzest Jezusa w Jordanie „Epifanią Trójcy Świętej” abp Hoser zachęcał do otwartości na Ducha Świętego. – Uchwyćmy się Jego, by nas prowadził, by nas ratował przed złem, które nas zalewa. Bez Niego, bez Jego darów, jakimi są mądrość, radość, nadzieja – nie będziemy w stanie być chrześcijanami – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że bez zjednoczenia z Bogiem, człowiek nie jest zdolny do autentycznej miłości drugiej osoby. – Jeśli nie będziemy podłączeni do Jezusa Chrystusa – Tego, który jest źródłem wszelkich życiodajnych sił, wówczas nie jesteśmy zdolni kochać tych, którzy od Boga pochodzą, którzy od Niego otrzymali życie tak samo jak my – zauważył.

Reklama
Reklama

Ostrzegł, że opierając swoje życie tylko na ludzkiej logice i mądrości człowiek powoli schodzi na manowce. – Odrzucając Boże prawo i Bożą wolę nigdy nie dojdziemy do celu naszego istnienia. Nie osiągniemy nawet tego, co przyrzekaliśmy w czasie święceń kapłańskich, ślubów zakonnych czy w czasie zaślubin małżeńskich. To jest ważna lekcja na nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne i polityczne – podkreślił abp Hoser.

Przypomniał, że źródłem z którego trzeba nieustannie czerpać, by stawać się coraz bardziej Bożym dzieckiem są sakramenty. – Niech w tej świątyni będącej pomnikiem narodu za „Cud nad Wisłą” nieustannie dokonują się takie cuda w naszym sercu, w naszym umyśle i naszej woli – życzył abp Hoser. Duchowny zwrócił uwagę, że zdroje Bożej łaski są w Kościele na wyciągniecie ręki. – Niech Matka Boża Zwycięska – patronka diecezji warszawsko-praskiej zwycięża również i w waszym życiu. Bądźmy godni Jej opieki – zaapelował duchowny.

Reklama
Reklama

Wyremontowanie konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku było jedną z pierwszy decyzji abp Hosera po objęciu urzędu pasterza diecezji warszawsko-praskiej. Świątynia była ponownie poświęcona 13 sierpnia 2011 roku.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite