Nasze projekty

Beskidy włączają się w akcję „Polska pod krzyżem”

W łączności z wydarzeniem „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, diecezja bielsko-żywiecka organizuje tego dnia modlitwy w kilku symbolicznych miejscach na terenie Beskidów. Modlitwy, Msze św., Drogi Krzyżowe, adoracje zaplanowano pod jubileuszowymi krzyżami, na górskich szczytach i miejskich wzgórzach.

„Polska pod krzyżem” to nowa akcja modlitewna, jaką zapowiedzieli na 14 września organizatorzy inicjatywy „Różaniec do granic” sprzed dwóch lat. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku pod Włocławkiem – w miejscu, gdzie Mszę św. dla tysięcy pielgrzymów sprawował 7 czerwca 1991 r. św. Jan Paweł II – zgromadzą się ci, którzy chcą się nawrócić i postawić symboliczny krzyż w centrum swojego życia. Spotkanie będzie miało zarówno wymiar osobisty, jak i narodowy. „Pod krzyż zapraszamy wszystkich: którzy są w smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie, którzy się źle mają. Zapraszamy wszystkich, żeby na nowo odzyskać wiarę. Jeśli podejmiesz decyzję, Bóg da łaskę wiary” – zapowiedział Maciej Bodasiński, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

W łączności z tą inicjatywą diecezja bielsko-żywiecka zapowiedziała na 14 września szereg spotkań modlitewnych w różnych częściach Beskidów. Tego dnia sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w amfiteatrze żywieckim pod Grojcem z udziałem młodych, w ramach rozpoczęcia roku formacyjnego.

Jednocześnie odbędą się Eucharystie i adoracje pod krzyżami jubileuszowymi – na Hrobaczej Łące, w Starej Wsi i na bielskim wzgórzu Trzy Lipki. Bp Roman Pindel sprawować będzie także po południu Mszę św. pod krzyżem na Matysce w Beskidzie Żywieckim. Różaniec, Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia – to z kolei program spotkania modlitewnego na Kaplicówce. Drogę Krzyżową i Mszę św. zaplanowano na beskidzkim Krawcowym Wierchu.

Reklama
Reklama

Wydział duszpasterstwa ogólnego w bielskiej kurii zachęcił jednocześnie wszystkich księży do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę w swoich parafiach.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite