Nasze projekty

Autostrada A4 zamknięta w trakcie Światowych Dni Młodzieży?

Ministerstwo Infrastruktury nie zgodziło się na zamknięcie jednego z odcinków autostrady A4 podczas ŚDM. Organizatorzy liczyli na to, że droga w okolicach Krakowa zostanie zamknięta na mniej więcej dwie doby. Stanowiłaby w tym czasie zaplecze techniczne i parking

Zdaniem ministra Andrzej Adamczyka, spowodowałoby to duże utrudnienia w całej Małopolsce. Podkreślił on, że w tym czasie drogi lokalne będą bardzo obciążone ruchem ze względu na to, że pielgrzymi będą się przemieszczać po całym regionie. Część z nich nie będzie mieszkać w samym Krakowie, lecz w okolicznych miejscowościach. Z tego względu autostrada A4 musi być cały czas przejezdna. Minister dodał, że udrożnienie ruchu po ewentualnym zamknięciu autostrady trwałoby kilka dni.

Jednocześnie ministerstwo rozmawia z firmą zarządzającą autostradą w sprawie podniesienia bramek i zwolnienia kierowców z opłat za przejazd na autostradzie A4 w czasie Światowych Dni Młodzieży. Wiceminister Jerzy Szmit argumentuje, że usprawniłoby to ruch. Jego zdaniem otwarcie jednej bramki, czy chwilowa zmiana systemu naliczania opłat nie wystarczą. Zaznaczył, że rozmowy cały czas trwają i ostateczna decyzja będzie należała do prezesa firmy, która administruje drogą.

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie, w dniach 26-31 lipca. Weźmie w nich udział między innymi papież Franciszek.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/jj

Reklama
Reklama

wklejka_samulka

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę