Nasze projekty

Antyaborcyjny film „Nieplanowane” wchodzi do Polski

Oczekiwany przez wielu Polaków amerykański film fabularny pt. "Nieplanowane" (Unplanned) wejdzie do polskich kin 1 listopada. Tę nowinę ogłosiła podczas wydarzenia "Polska pod Krzyżem" fundacja Solo Dios Basta wraz z firmą Rafael Film, która została dystrybutorem obrazu w naszym kraju.

O sukcesach i trudnościach filmu w USA Stacja7 pisała jako pierwsza już w kwietniu tego roku. „Unplanned” – nawiązujący tytułem do bardzo znanej i wpływowej sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood (Planowane rodzicielstwo) miał w USA znakomite wyniki, pomimo okrzyknięcia jej przez aborcyjne lobby obrazem kontrowersyjnym i wystawienia mu opinii jako filmu niebezpiecznego dla dzieci. 

– Ten film ma też ogromną moc zmieniania ludzkiej świadomości i tym samym zmieniania otaczającego nas świata – ocenia Paweł Woliński z platformy CitizenGO, zajmującej się petycjami w ważnych społecznie sprawach, która walczyła o możliwość pokazywania tego filmu także w Polsce. Przypomina on również, że od dnia premiery filmu w USA, już dziewięć stanów Ameryki Północnej przyjęło ustawodawstwo chroniące życie dzieci nienarodzonych, często po kilkudziesięciu latach obowiązywania tam tzw. aborcji na żądanie.

Nie wiadomo jeszcze w jakich kinach dokładnie będzie w Polsce pokazywany, ale wszystkie informacje mają być podane bliżej premiery.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę