Nasze projekty

Antyaborcyjny film podbija kina w USA

Oparty na faktach amerykański film "Unplanned", opowiadający prawdziwą historię dyrektorki kliniki aborcyjnej, która pod wpływem asystowania przy zabiegu zmienia światopogląd, podbił kina w USA. W weekend otwarcia zarobił ponad 6 mln dolarów.

Film opowiada historię Abby Johnson, aktywistki aborcyjnej, pracującej dla największej pro-aborcyjnej organizacji w USA czyli Planned Parenthood (Planowane Rodzicielstwo). W 2009 r., gdy była ona dyrektorką jednej z klinik tej organizacji w Teksasie, asystowała przy zabiegu zabicia 13-tygodniowego nienarodzonego dziecka, jako operatorka USG. Był to dla niej moment wstrząsający, bo – jak mówi dziś – uświadomiła sobie wtedy, że zabijane w łonie matki dziecko czuje ból oraz próbuje walczyć z wymierzonymi w niego działaniami lekarzy.
Z miejsca rzuca pracę i przyłącza się do organizacji pro-life, której pikiet pod jej kliniką dotąd nie znosiła.

Film „Planned” wszedł na ekrany amerykańskich kin w miniony weekend, czyli 29 marca i pomimo ograniczonej dystrybucji zdobył wysokie 5. miejsce wśród najczęściej oglądanych produkcji. Wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły ponad 6 mln dolarów. Dystrybucją filmu zajmuje się w Stanach Pure Flix – ta sama firma, która stała za sukcesami „Bóg nie umarł” i „Bóg nie umarł 2”. Pomimo przyznania mu przez stowarzyszenie MPAA klasyfikacji filmu niebezpiecznego dla dzieci, czyli takiego, który mogą one oglądać wyłącznie w towarzystwie dorosłych, już wiadomo, że w najbliższych tygodniach będzie go wyświetlać jeszcze większa liczba kin.

Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę