Nasze projekty

Abp Ryś: miłość nakazuje nam ktoś, kto nas ukochał do samej śmierci

"Nasza miłość, która jest posłuszeństwem wobec Niego, jest odpowiedzią na Jego szaloną Miłość do nas. To jest fundament, na którym można budować wszystko inne w konkretach" - mówił abp Grzegorz Ryś podczas porannej mszy św. celebrowanej w prywatnej kaplicy.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 100

Zwrócił uwagę na to, że „wiara nie jest tylko akceptacją istnienia Boga, ale jest akceptacją Jego władzy”. Dlatego pierwsze przykazanie zaczyna się od „słuchaj!”. Uznaję władzę Boga nade sobą, wtedy, kiedy Go słucham w obu wymiarach: słyszę i jestem posłuszny. Nie chodzi o przekonanie, że Bóg istnieje, ale o przyjęcie Jego władzy nad sobą – mówił abp Ryś.

Akceptacja władzy Boga nie polega na składaniu ofiar, ale na miłości. Rozumienie królowania w Izraelu było proste, ktoś jest nad tobą królem – bo mu składasz ofiary. Jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to jest władza miłości. To jest nasze powszechne doświadczenie. Władzę nade mną ma ten – kogo kocham – zauważył metropolita łódzki.

Cytując Ojca Świętego Benedykta XVI abp Ryś powiedział, że „dzięki Jezusowi przykazanie Miłości nie jest tylko nakazem, tylko jest zaproszeniem do wzajemności”. Miłość nie jest tylko wyplenieniem przykazania. Miłość jest wzajemnością – zakończył.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę