Nasze projekty

Jałmużnik Papieski o kard. Rysiu: to wielkie wyróżnienie

"Papież poznał kard. Grzegorza Rysia zobaczył kim jest, zobaczył jak się modli, zobaczył co myśli o Kościele, i natychmiast, jak tylko to było możliwe, zrobił go swoim doradcą" - mówił tuż po sobotnim konsystorzu jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

fot. Episkopat News,flickr.com/lvivadm, CC BY 3.0, wikipedia.org

W sobotę, 30 września na placu św. Piotra odbył się konsystorz. Wśród 21 nowo kreowanych kardynałów, znalazł się także Polak, kard. Grzegorz Ryś. Na uroczystości obecny był jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, który także pochodzi z archidiecezji łódzkiej.

ZOBACZ: Kard. Ryś: mam w sobie raczej postawę słuchania papieża, aniżeli spierania się z nim

To wielka radość dla naszego miasta Łodzi, wielkie wyróżnienie również dla wierzących i także moja radość osobista, bo mój ordynariusz został kardynałem – tak Jałmużnik Papieski w rozmowie z Radiem Watykańskim i Vatican News, odniósł się do sobotniego konsystorza.

Reklama

Jałmużnik Papieski podkreślił, że Papież Franciszek dostrzegł kard. Rysia i „wybrał go na swojego doradcę”. Poznał go, zobaczył kim jest, zobaczył jak się modli, zobaczył co myśli o Kościele, i natychmiast, jak tylko to było możliwe, zrobił go swoim doradcą. To jest radość nieprawdopodobna także dla mnie – powiedział kard. Krajewski.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę