Nasze projekty

Abp Jędraszewski złożył rezygnację z urzędu. „Ojciec Święty zdecyduje”

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski złożył na ręce papieża rezygnację z pełnionego urzędu z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego.

Fot: Archidiecezja Krakowska

O złożeniu rezygnacji abp Marek Jędraszewski poinformował w czasie ogłaszania zmian personalnych w archidiecezji krakowskiej, które dotyczą również jego, ponieważ 24 lipca kończy 75 lat.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, „biskup diecezjalny, który ukończył siedemdziesiąty piąty rok życia, jest proszony o złożenie rezygnacji z zajmowanego urzędu na ręce papieża, który po rozważeniu wszystkich okoliczności podejmie decyzję (kan. 401)”.

Abp Jędraszewski pełni swój urząd od ponad 7 lat

Abp Marek Jędraszewski powiedział, że rezygnację z pełnionego przez ponad siedem lat urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego złożył na ręce papieża Franciszka 25 kwietnia. Ojciec Święty zdecyduje, jak długo tutaj jeszcze przyjdzie mi pracować – powiedział metropolita krakowski.

Reklama

Abp Marek Jędraszewski urodził się 24 lipca 1949 roku w Poznaniu. 17 maja 1997 roku Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej.

11 lipca 2012 roku papież Benedykt XVI mianował bp. Marka Jędraszewskiego arcybiskupem metropolitą łódzkim.

8 grudnia 2016 roku papież Franciszek mianował abp. Marka Jędraszewskiego metropolitą krakowskim.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Bp Ważny podczas ingresu: „nasi bracia stali się powodem zgorszenia i cierpienia wielu ludzi”

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę