Nasze projekty

8 grudnia zawierz Maryi przez ręce Marianów

Za tydzień 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Każdy z nas może przygotować swoje serce do tego wydarzenia i zawierzyć się Maryi przez ręce Marianów, którzy wychodzą do wiernych ze nową inicjatywą.

Marianie, a właściwie Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zostało założone w 1670 roku przez św. Stanisława Papczyńskiego, który usłyszał Boże wezwanie do naśladowania życia i działalności Jezusa oraz – do założenia właśnie tego zakonu. W Maryi dostrzegał on piękno człowieka, oddanego Chrystusowi. Był gotowy oddać za nią życie. Chciał, aby misterium Niepokalanego Poczęcia było szczególnym znakiem wspólnoty zakonnej, jej siłą i radością.

Dla Marianów, postać Maryi jest inspiracją w życiu i działalności apostolskiej. W swoim działaniu propagują kult maryjny przez prowadzenie centrów i sanktuariów maryjnych, czy też wydawanie publikacji o tej tematyce.

Księża nie ustają w modlitwie za tych, którzy jej potrzebują: „Przez wzgląd na dom Pana, Boga naszego, będę się modlił o dobro dla ciebie”. Zapraszają wszystkich do zawierzenia swoich potrzeb Maryi przez ich ręce. Dlatego też na internetową skrzynkę intencji: https://www.spm.org.pl/skrzynka-intencji, można codziennie przesyłać intencje, które omadlane są przez 9 kolejnych dni przez księży Marianów, Siostry Anuncjatki w klasztorze klauzurowym w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz świeckich ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, którzy odmawiają: koronkę do Bożego Miłosierdzia, nowennę do św. Stanisława Papczyńskiego i modlitwę do Matki Bożej. Ponadto przy grobie św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii w sprawach zgłoszonych do skrzynki intencji odmawiana jest nieustanna nowenna za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

Reklama

SPRAWDŹ:

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę