Nasze projekty

7 ważnych myśli o rodzinie

Niedziela Świętej Rodziny pokazuje nam, jak powiedział Papież, punkt odniesienia i inspirację do budowania relacji pełnych miłości. Również biskupi w dzisiejszych swoich homiliach zwrócili uwagę na to, jak ważna jest troska o rodzinę.

Siła naszego narodu będzie zależeć od duchowej kondycji polskiej rodziny.
– bp Ignacy Dec


Małżeństwo i rodzina uobecniają samego Boga w swojej miłości. Małżonkowie są równi w swojej nieskończonej wartości, jaką ma każdy człowiek, a jednocześnie głęboko ze sobą zjednoczeni. Kiedy mężczyzna i kobieta są razem, kiedy się nawzajem kochają, to w tej miłości służą sobie.
– bp Adam Bab


Dobro małżeństwa i rodziny ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości świata, Kościoła i naszej ojczyzny.
– bp Wiesław Śmigiel

Reklama
Reklama

Bezgraniczne zaufanie Stwórcy zbudowało w nazaretańskim domu atmosferę miłości, pokoju i zapewniło Rodzinie poczucie bezpieczeństwa.
– bp Damian Muskus


Ideał miłości ma swój obraz w bohaterach dzisiejszego święta, jakimi są: Jezus, Maryja i Józef, czyli Święta Rodzina z Nazaretu. Aby ten ideał był nadal obecny w życiu małżeńskim i rodzinnym, Kościół musi zanieść w te środowiska niezmienną, a zawsze nową Ewangelię Jezusa Chrystusa. To właśnie rodziny powołane są do przyjęcia i przeżywania planu Bożego wobec nich, w zależności od obecnych warunków świata, w jakich żyją
– bp Jan Piotrowski


Szczęśliwe to państwo, ten naród, który ma wiele dobrych rodzin.
– bp Grzegorz Balcerek

Reklama
Reklama

Rodzina Kościoła i każda rodzina chrześcijańska buduje się i wzmacnia, kiedy karmi się słowem Bożym i eucharystycznym pokarmem, kiedy spotyka się ze świadkami wiary.
– abp Wiktor Skworc


CZYTAJ TEŻ: Papież Franciszek o trzech słowach najważniejszych dla każdej rodziny

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite