Nasze projekty

50 tysięcy wyprawek szkolnych od Caritas

Przed pierwszym września 50 tysięcy dzieci z ubogich rodzin dzięki akcji "Tornister pełen uśmiechów”, którą po raz ósmy organizuje Caritas Polska, otrzyma wyprawki szkolne.

Rzecznik Caritas Polska, Paweł Kęska, podkreśla, że co roku wiele osób, instytucji i sponsorów włącza się w pakowanie szkolnych plecaków. „Akcja realizowana jest w małych wspólnotach i lokalnych środowiskach” – mówi i wyjaśnia, że przygotowywanie wyprawek szkolnych buduje relacje społeczne.

Zaznacza, że edukacja dzieci pochodzących z ubogich rodzin jest szczególnie ważna. Paweł Kęska dodaje, że na twarzach uczniów dzięki wyprawkom szkolnym pojawia się uśmiech i radość.

Wśród patronów honorowych i ambasadorów akcji „Tornister pełen uśmiechów” są między innymi znani aktorzy i dziennikarze, Rzecznik Praw Dziecka, przewodniczący episkopatu Polski oraz para prezydencka.

Reklama

Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” wspierają również wydawcy z Sekcji Edukacyjnej Polskiej Izby Książki. W sumie w ciągu ostatnich lat przekazali 60 tysięcy podręczników dla uczniów z potrzebujących rodzin.

Ogólnopolski finał tegorocznej zbiórki odbył się 28 sierpnia w Lublinie. Do tej pory rozdano 150 tys. wyprawek szkolnych. Akcja prowadzona była w całej Polsce w diecezjalnych i parafialnych Caritas.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/kry

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite