Nasze projekty
Dorota Paciorek

Trzy sposoby na kleryka

Co robią w swoich seminariach misjonarscy nowicjusze, nowicjuszki i klerycy? Czekają na twoją modlitwę 24h/dobę. Przełam trendy! Módl się!

Reklama

NIKT NIE RODZI SIĘ KSIĘDZEM

 

Księża nie biorą się z księżyca. Oni wychodzą z seminarium. Akcja adopcyjna „Wychowaj księdza – adoptuj kleryka” to dla każdego z młodych kandydatów do kapłaństwa Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie szansa na duchowe wsparcie – tak potrzebne podczas długoletniej formacji.

Reklama

 

Choć inicjatywa rozpoczęła się w październiku (nota bene we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów) już ponad 130 osób objęło kleryków swoją modlitwą. Ale w seminarium wciąż pozostają wolne miejsca.

 

Reklama

Trzy sposoby na kleryka

Chcesz zaopiekować się klerykiem? Wyślij swoje zgłoszenie na [email protected], a dostaniesz imię i nazwisko kandydata na księdza, któremu będziesz towarzyszyć w jego codziennym trudzie. Twoja modlitwa ma ogromne znaczenie!

 

Reklama

Duchowej adopcji kleryków patronuje… kobieta. Jest nią św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która zza krat klasztoru karmelitańskiego mówiła: "Przybyłam tutaj, aby zbawiać dusze, a nade wszystko, by się modlić za kapłanów". Powiedziała także, że gdyby nie była kobietą, z pewnością zostałaby kapłanem.

 

Trzy sposoby na kleryka

MŁODE DRZEWA JUTRO BĘDĄ LASEM

 

Mała Tereska od Dzieciątka Jezus została też patronką akcji Papieskich Dzieł Misyjnych AdoMis – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Skierowana jest ona na pomoc duchową, ale także materialną dla kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego na terenach misyjnych. Tak, aby żadne powołanie w krajach III świata nie zostało zmarnowane, a ci spośród 73000 seminarzystów oraz 6550 nowicjuszy i nowicjuszek, którzy już odpowiedzieli na wezwanie Pana „Pójdź za Mną”, mogli w pełni poświęcić się nauce i modlitwie.

 

Więcej na: adomis.missio.org.pl

 

METODA BŁYSKAWICZNA

 

Chcesz wreszcie zatroszczyć się o Kościół? Pragniesz pomóc seminarzystom? Bez specjalnych słów zachęty i fejsbukowych nawijek, włącz się do modlitwy za kleryków właśnie tu i teraz:

 

Panie, ofiaruję Ci moje cierpienia i krzyże za przygotowujących się do kapłaństwa, aby gorliwie odpowiedzieli na głos Twojego powołania. Spraw, by wzrastali w mądrości i łasce, w miłości Boga i bliźniego. Pomóż im naśladować Ciebie w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości. Spraw również, by sami stali się świętymi i do szczytów świętości prowadzili powierzony w przyszłości Lud Boży.

Amen.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite