Nasze projekty

Kard. Ryś poprowadził Drogę Światła z udziałem kleryków w ogrodach seminarium

To kardynał Grzegorz Ryś był pomysłodawcą powstania stacji Drogi Światła w ogrodach seminaryjnych w Łodzi.

fot. Archidiecezja Łódzka

Już po raz piąty w ogrodach seminarium duchownego w Łodzi odbyło się wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła, któremu przewodniczył kard. Grzegorz Ryś.

Kard. Ryś oparł rozważania czternastu stacji Drogi Światła o Hymn o Miłości zapisany w I Liście św. Pawła Apostoła Koryntian (I Kor 13. 1-13 ).

To również kard. Ryś był pomysłodawcą powstania stacji Drogi Światła w ogrodach seminaryjnych. Seminaryjna Droga Światła, została poświęcona w maju 2019 roku – a więc dokładnie 6 lat temu – powiedział ks. Jacek Kacprzak, prorektor seminarium w Łodzi.

Reklama

W nabożeństwie, któremu przewodniczył w ogrodach seminaryjnych kard. Ryś, uczestniczyli wychowawcy oraz klerycy dwóch seminariów duchownych – diecezjalnego oraz Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń oraz alumni roku propedeutycznego.

Droga Światła to nabożeństwo celebrowanie w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Nabożeństwo powstało we Włoszech w 1988 roku w Towarzystwie Salezjańskim. Obecnie jest odprawiana w wielu parafiach na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ: “Droga. 28 kroków do Światła”. Książka o Bożej miłości w twoim życiu

Reklama

Droga Światła, podobnie jak Droga Krzyżowa, ma czternaście stacji, które oparte są o wydarzenia z Nowego Testamentu.

archidiecezja.lodz.pl, kh/Stacja7

książka droga

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę