Nasze projekty

Żyj z całych sił!

I uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam

Reklama

Fragment piosenki zawarty w tytule, jest szczególnie motywujący i porywający właśnie dziś w Dniu Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa.  

Dziś bardzo chce się żyć!

Przez cały okres przygotowań do Tego Dnia, Jezus pokazywał nam, że jest z nami, i że jest dla nas. Że wszystko co robi, jest po to, by uczynić nas zwycięzcami, szczęściarzami. Na to się narodził i na to przyszedł na świat aby dać świadectwo prawdzie. I wygrał! Wygrał dla nas i to od nas teraz zależy, co zrobimy z tym Zwycięstwem.

Reklama

 

W pogoni za szczęściem

 

Reklama

Znajomy ksiądz napisał kiedyś na facebooku, że codziennie dziękuje Bogu za to, że nie spełnił wszystkich jego marzeń i wszystkich jego próśb, bo aż trudno mu myśleć gdzie byłby teraz… Pewnie wszyscy tak mamy. Marzymy, wydaje nam się, że jeśli tylko spełnią się nasze plany, oczekiwania i marzenia to będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. I często okazuje się, że życie nas zaskakuje, daje nam takie rozwiązania, które są zdecydowanie lepsze od naszych pragnień i czynią nas bardziej szczęśliwymi (więcej na ten temat w wywiadzie Rozświetlił każde bagno życia!).

 

Ks. Piotr Pawlukiewicz kiedyś powiedział, że Chrześcijanin przypomina niekiedy dżdżownicę, która myśli, że niebo to będzie kawał liścia. Nie przyjmuje, że przemieni się w motyla.

Reklama

 

Plan Boga po prostu nas przerasta. Nie jesteśmy w stanie sami wymyślić swojego życia tak dobrze, jak On nam je przygotował. Tylko wierząc w to, nie szukając szczęścia po omacku (jak mówi Jan Paweł II), możemy je naprawdę odnaleźć.

 

Żyj z całych sił!

Szczęściarze

 

Chrystus pokazał nam to przede wszystkim swoim Zmartwychwstaniem. Zawstydził nas, którzy witaliśmy Go w Niedzielę Palmową jako Wyzwoliciela a potem poczuliśmy się zawiedzeni, że dał się pojmać, upokorzyć i umarł. Chcieliśmy Zwycięzcy, który przyjdzie, zapewni nam dostanie życie, odpędzi choroby, poukłada sprawy z innymi ludźmi… A On umarł…

 

Ale umarł po to, by dać nam Niebo! (Tak będzie w Niebie)

Nikt z nas tak by tego nie wymyślił. Chcieliśmy „dobrego”, „spokojnego” życia tu, przez kilka, może kilkadziesiąt lat a On nam zapewnił życie wieczne i to w Krainie Wiecznej Szczęśliwości. Jesteśmy szczęściarzami.

 

Jaki jest więc przepis na szczęście tu?

 

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi… Bądź dobry. Zachowuj Jego przykazania. Posłuchaj, co chciał powiedzieć Ci w przypowieściach. Przeżyj na kartach Ewangelii całe Jego życie. Pomyśl, po co to wszystko. Nie kombinuj, nie rozważaj jak poukładać życie, żeby było łatwiej, żeby wszystko szło po Twojej myśli.

Żyj pełną parą, kochaj siebie i ludzi a On resztę zrobi za Ciebie!


Zapraszam do naszego nowego wydania o Szczęściu na Stacji7.pl . Miłej lektury :)

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę