„Taka jak Ty” w radiowej Trójce

Siostra Anna Pudełko była gościem audycji „Instrukcja obsługi człowieka” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Prowadząca audycję Grażyna Dobroń powiedziała po rozmowie z nią, że jest „Anką Pudełko, które jest pełne prostoty, miłości, radości, mądrości i tego, co każda kobieta i każdy człowiek chcieliby mieć”

Reklama

Nie musimy nikogo kopiować, ani naśladować. Wystarczy, że zasłuchamy się w siebie i to tam znajdziemy odpowiedź na to, kim chcemy być i jaką chcemy się stawać – mówiła w audycji siostra Anna Pudełko.

Na pytanie prowadzącej, jak można odkryć kim się jest, kiedy na nic nie ma się czasu, odpowiedziała, że potrzebujemy takiego duchowego SPA. Nawet jeśli mamy czas na pójście do tego normalnego na masaż, do sauny, na basen albo na jakieś inne zabiegi, to brakuje nam „oddechu duszy”. Wydaje mi się, że jeśli kobieta znajdzie nawet 15 minut dziennie na kilka świeżych oddechów, zaczyna się coś dziać.

Reklama
Reklama

takajaktygrafika

Reklama
Reklama

Kiedy kobieta dużo pracuje, a „biologia” się upomina o to, żeby być matką, żeby może urodzić dziecko, to są to dwie strony tego samego życia. Jeżeli kobieta tkwi w tym dualizmie, skłócona ze sobą, to wtedy najczęściej przyplątują się różne choroby. Co myślisz o sytuacji, w której ta granica jest kompletnie przekroczona – pytała Grażyna Dobroń. Siostra odpowiedziała:

Każda kobieta ma w sobie takie wołanie: „ja chcę być sobą, ja chcę żyć”. Kiedy nie boimy się tego wołania, tej tęsknoty, zaczynamy odkrywać swoje piękno, bo piękno to nie tylko estetyka. Piękno to jest odkrycie, że ja potrafię kochać, że potrafię wchodzić w relacje, że potrafię słuchać, że potrafię sprawić, że ktoś staje się dla mnie ważny, a ja staję się ważna dla niego.

(…)

Reklama

Człowiek rozwija się do końca, ale życie nam nie może przeciekać przez palce. Zaangażowanie w pracę często jest ucieczką. Czego kobieta się boi? Tego, że nie będzie kochana, że będzie sama, że będzie niezrozumiana, może nawet tego, że nie będzie umiała być matką. Może nawet pragnie dziecka, ale bardzo się boi, że sobie nie poradzi. Trzeba pamiętać, że my, kobiety, naturalnie mamy w sobie instynkt macierzyński. To jest! Jeśli go do siebie dopuścimy, to on się rozwija. Naszym wielkim błędem jest to, że chcemy być od razu idealne, doskonałe, perfekcyjne i nieskazitelne i bardzo często to nie świat narzuca nam taką poprzeczkę, ale robimy to same i potem nie dajemy rady. Jeżeli pozwoliłybyśmy sobie na błędy i wyciągały potem z nich wnioski, życie może byłoby o wiele prostsze.


Posłuchaj całej rozmowy radiowej Trójki z siostrą Anną Marią Pudełko


26 maja po godzinie 17. gościem Grażyny Dobroń będzie dr Helena Pyz. 31 maja, tuż przed Dniem Dziecka, w jej audycji usłyszymy natomiast Anetę Liberacką. Już teraz serdecznie zapraszamy do wysłuchania tych rozmów!

Zapraszamy również na cykl prowadzony przez Siostrę Annę Marię Pudełko:

taka_jak_ty

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę