fot. Wikimedia

5 świętych, którzy pomogą ci w sprawach trudnych i beznadziejnych

W życiu każdego z nas przychodzą chwile, które wydają się być trudne, beznadziejne i bez wyjścia. Gdy przychodzą takie sytuacje, nie miej wątpliwości do kogo się zwrócić. Oto 5 świętych, którzy mogą pomóc ci w sprawach trudnych i beznadziejnych.

Reklama

Św. Rita z Cascia

Św. Rita z Cascia to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych świętych. Można zwrócić się do niej w każdej potrzebie, a szczególnie w takiej, która wymaga pilnej interwencji.

Święta Rita to przykład wiernej żony i mamy, która troszczy się przede wszystkim o duchowe dobro swojej rodziny. Pomimo wielu zawirowań, trudności – nigdy nie zwątpiła w to, że Pan Bóg ma dla niej najlepszy plan. Właśnie dlatego, niech będzie ona dla nas wzorem i przykładem, by powierzać Bogu wszystkie swoje beznadziejne sprawy.

Życiorys św. Rity >>>

Reklama
Reklama

Modlitwa do św. Rity

Św. Rito, która w życiowych trudnościach pokazywałaś, jak kierować się dobrem i miłością, proszę, abyś pomagała mi dobrze przejść przez życie doczesne i wspierała w tych wszystkich trudach z którymi się zmagam.

Twą cierpliwą miłość i poświęcenie Bóg nagrodził wieloma darami, więc ośmielam się prosić Ciebie, abyś wstawiała się za mną przed Bożym majestatem w niebie i wypraszała mi łaskę dobrego przeżycia i rozwiązania moich trudności, abym przez nie przybliżał(a) się do Boga, a nie oddalał(a).

Wzmocnij moją wytrwałość, abym czerpiąc przykład z Twojego życia, potrafił(a) nieustannie kierować się dobrem, gdy już tracę siłę i nadzieję. Wzmocnij moją wiarę, nadzieję i miłość, abym we właściwym świetle widział(a) to wszystko co mnie spotyka, a przez wierność Bogu potrafił(a) przygotować się na życie wieczne w niebie, razem z Bogiem, Tobą i wszystkimi świętymi. Amen.

Reklama
Reklama

Św. Juda Tadeusz

Św. Juda Tadeusz to jeden z Apostołów, który niezbyt często pojawia się w Ewangelii, choć jest autorem jednego z listów w Nowym Testamencie. Znany jest z pytania: »Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?«. Często nazywa się go „bratem Pańskim”, choć nie znamy jego dokładnego pokrewieństwa z Jezusem. Być może ze względu na tę bliską relację, św. Juda ma specjalne dojścia do Boga w trudnych sprawach? :)

Życiorys św. Judy Tadeusza >>>

W Kościele św. Juda Tadeusz znany jest jako patron od spraw beznadziejnych. Patronuje także szpitalom i personelowi medycznemu. W trudnych chwilach, powierz mu wszystkie swoje troski.

Reklama

Modlitwa do św. Judy Tadeusza

Święty Judo Tadeuszu,
potężny mój Obrońco i opiekunie,
w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece.
Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś,
a proszę Cię nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach.
Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek.
Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego,
abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia,
a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia,
niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora.
Amen.


Św. Edward

Św. Edward to król Anglii, męczennik i święty Kościoła. Słynął ze swojej pobożności, hojności i pięknej troski o swoich obywateli. Poślubił Edith – córkę jednego z najpotężniejszych dostojników angielski. Jego małżeństwo nie należało do najłatwiejszych, bowiem Edith słynęła z wybuchowego charakteru.

Właśnie dlatego do św. Edwarda bardzo często zwracają się ci, których sprawa trudna i beznadziejna ma źródło w kłopotach małżeńskich. Warto, gdy przychodzą kryzysy, szepnąć słówko do tego, który doskonale wiedział, jak to jest trwać w trudnej relacji. Proś św. Edwarda, by uzdrowił twój związek, by znów zakwitła w nim harmonia.

Modlitwa do św. Edwarda

Przesławny święty Edwardzie,
okazywałeś oddanie Bogu cierpliwie, łagodnie i z hojnością. 
Daj mi służyć, abym jak Ty umacniał Królestwo Boże
swoją cierpliwą modlitwą i dobroczynnością.
Wstaw się za moją prośbą, która mnie samemu wydaje się niemożliwa do spełnienia
[w tym miejscu przedstaw swoją prośbę].

Ufny w Twoje wstawiennictwo, składam swą prośbę w Twoich rękach.
Amen.


Św. Ekspedyt

Ze św. Ekspedytem związana jest pewna wyjątkowa legenda. Głosi ona, że gdy podjął on decyzję, że nawraca się na chrześcijaństwo, ukazał mu się diabeł pod postacią kruka. Nakłaniał Ekspedyta, by ten odłożył swoją decyzję na inny dzień. Święty zmiażdżył ptaka nogą i powiedział „Zostanę chrześcijaninem dzisiejszego dnia„. W ikonografii przedstawiany jest jako wódz legionu wojskowego, lub depczący kruka (symbol jutra).

Właśnie dlatego, gdy twoja sprawa trudna i beznadziejna nie może czekać – poproś o wstawiennictwo św. Ekspedyta!

Modlitwa do św. Ekspedyta

Nasz drogi męczenniku i opiekunie, święty Ekspedycie,
ty, który wiesz, co jest konieczne i co jest niezwłocznie potrzebne,
błagam cię, wstaw się przed Trójcą Świętą,
aby przez twoją łaskę moja prośba była spełniona…
(jasno powiedz, czego chcesz, i proś go, aby znalazł sposób realizacji twojej prośby). Obym otrzymał twoje błogosławieństwo i życzliwość.
W imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.


Św. Peregryn

W młodości Peregryn marnotrawił majątek rodziców na przygodne rozrywki i nic nie wskazywało na to, że zostanie świętym. Nawrócenie i późniejszy pokorny styl życia doprowadziły jednak do tego, że jeszcze za życia nazywano go „drugim Hiobem”, a jego modlitwy przynosiły uzdrowienie.

Życiorys św. Peregryna >>>

Niewątpliwie sprawą trudną i beznadziejną, są wszelkie zaawansowane stadia chorób nowotworowych. Zdarza się, że jedyną nadzieją dla chorych jest cud. Właśnie w takich sytuacjach warto prosić o orędownictwo św. Peregryna – patrona chorych na raka.

Modlitwa do św. Peregryna

Święty Peregrynie,
dałeś nam przykład do naśladowania,
bo jako chrześcijanin byłeś oddany miłości,
jako Serwita byłeś wierny w służbie,
jako pokutnik pokornie uznawałeś swój grzech,
dotknięty – cierpliwie znosiłeś cierpienie.
Oręduj za nami u Ojca Niebieskiego abyśmy jak Ty,
oddani, pokorni i cierpliwi
mogli otrzymać od Jezusa Chrystusa łaskę, o którą prosimy.


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę