Nasze projekty
Reklama

Post Daniela i dieta św. Hildegardy – rekolekcyjne hity!

Próżno szukać wolnych miejsc na rekolekcje połączone z postem Daniela czy dietą św. Hildegardy. Odchudzające rekolekcje robią prawdziwą furorę wśród wierzących.

Rekolekcje połączone z postem organizowane są najczęściej przez zakony, m. in. w ośrodkach benedyktyńskich czy pallotyńskich. Ich uczestnicy oprócz duchowych przeżyć często chwalą się korzyściami fizycznymi – lepszym samopoczuciem i zrzuconymi kilogramami.

Post Daniela i dieta św. Hildegardy - rekolekcyjne hity!

Na czym polegają wspomniane diety?

 

Reklama

Post Daniela z codziennego jadłospisu eliminuje nabiał, mięso i białą mąkę. To dieta warzywno-owocowa, której zadaniem jest uruchomienie procesów, tzw. żywienia wewnętrznego, oczyszczającego i uzdrawiającego organizm.

 

Nie może być jednak stosowana przez wszystkich. Nie jest zalecana osobom cierpiącym, m. in. na:
– cukrzycę (typ I),
– nadczyność tarczycy i naderczy,
– gruźlicę,
– depresję,
– niewydolność serca, nerek i wątroby.

Reklama

 

Postu Daniela nie mogą stosować również kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci przed okresem dojrzewania.

 

Reklama

Dieta św. Hildegardy jest mniej restrykcyjna. Opiera się na produktach orkiszowych i może być stosowana nawet przez kobiety w ciąży. Ma pozytywny wpływ na pracę serca, układu oddechowego, odpornościowego i nerwowego. Zalecana jest także osobom po zawale i starającym się o dziecko.

Nie tylko na rekolekcjach, ale…

 

By przejść kurację powiązaną z postem Daniela lub dietą wg. św. Hildegardy, nie trzeba brać udziału w rekolekcjach. Można ją zastosować we własnym domu, jednak najlepiej za wiedzą i zgodą lekarza prowadzącego.

 

Skąd zatem tłumy na rekolekcjach odchudzających? Na takich "zdrowotno-duchowych" turnusach zdecydowanie łatwiej wytrwać w postanowieniach. Poza tym uczestnicy nie muszą dbać o samodzielne przygotowywanie potraw. I co najważniejsze – dieta przeżywana w zaciszu klasztoru, wzbogacona refleksją nad Słowem Bożym, jest uzdrawiająca dla duszy.

Post Daniela i dieta św. Hildegardy - rekolekcyjne hity!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poście Daniela lub diecie św. Hildegardy, odwiedź strony postdaniela.pl oraz hildegarda.pl. Polecamy także świadectwo benedyktyna, który uczestniczył w rekolekcjach z dietą wg świętej z Bingen.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę