Nasze projekty

Kalendarz Adwentowy on-line [ZADANIA]

Kto z nas nie zna kalendarzy adwentowych, które z każdym dniem odkyrwały przed nami coraz to wymyślniejsze kształty czekoladek? Mamy nieco inną propozycję czekania na przyjście Pana Jezusa. Na naszym facebookowym profilu możecie zapisać się na codzienne depesze z adwentowymi zadaniami.

Reklama

Oto zadania, które pojawiły się do tej pory w naszym Kalendarzu Adwentowym:


4 grudnia

Przed nami pierwszy tydzień Adwentu! Czy masz już postanowienie na ten czas oczekiwania? Jeśli nie, znajdź dziś chwilę na zastanowienie się. Niech to będzie pomysł, który pomoże Ci lepiej przygotować się na Boże Narodzenie: może potrzeba Ci więcej czasu na modlitwę, a może chcesz popracować nad swoim charakterem? Zapisz postanowienie na kartce i noś przy sobie, np. w portfelu. Niech ta kartka przypomina Ci na Kogo czekasz!

Reklama
Reklama

5 grudnia

Czy wiesz, że w tym roku o. Adam Szustak prowadzi ponownie adwentowe słuchowisko “Plaster miodu”? Wszystkie odcinki z rozważaniami znajdziesz również na Stacji7. Dziś wieczorem znajdź chwilę na “Plaster miodu”! Odcinek znajdziesz pod tym linkiem lub na naszym fanpage’u około godziny 20.


6 grudnia

Reklama
Reklama

Dziś dzień św. Mikołaja! Postaraj się obdarować dziś jak najwięcej osób – uśmiechem, dobrym słowem, swoim czasem. Bądź dziś najlepszym prezentem dla tych, których spotkasz.


7 grudnia

Udało Ci się być już na roratach w tym roku? Jeśli tak, zachęć do przyjścia na nie kogoś ze swoich znajomych. A jeśli nie, już teraz zaplanuj jutrzejszą poranną pobudkę! Nastaw budzik, naszykuj świecę lub lampion i razem z Maryją oczekuj na przyjście Pana Jezusa. Jutro Jej święto, to dobra okazja na roraty!

Reklama

8 grudnia

Obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pomódl się w dowolnym momencie dnia Litanią Dominikańską do Matki Bożej.


9 grudnia

Zaplanuj dziś prezenty świąteczne dla najbliższych! Pozwoli Ci to uniknąć gorączkowego poszukiwania w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem.


10 grudnia

Przygotuj się do dzisiejszej Mszy Świętej! Przeczytaj czytania i komentarze, które pomogą lepiej zrozumieć sens Liturgii Słowa. https://stacja7.pl/jutro-niedziela/jutro-niedziela-ii-adwentu-b/


11 grudnia

Dziś zadanie z “Plastra miodu”:
“Szukaj dobra wokół siebie. Spróbuj spojrzeć oczami Jezusa na ludzi, z którymi żyjesz, których spotykasz. Spróbuj choć raz powiedzieć komuś o dobru, jakie w nim dostrzegasz, pochwalić go za coś, co robi naprawdę dobrze. I podziękuj mu za to. A jutro, gdy znajdziesz chwilę, opisz w kilku krótkich zdaniach swoje spotkanie z ewangeliczną wdową dostrzeżoną na ulicy twojego miasta”.

Więcej tego typu zadań znajdziesz w książce “Plaster miodu”, która jest zapisem adwentowych rekolekcji o. Adama Szustaka z 2014 roku. -> http://bit.ly/2igsHIL


12 grudnia

W dzisiejszej ewangelii Jezus opowiada o zabłąkanej owcy, której odnalezienie wyzwala olbrzymią radość. Bóg cieszy się z każdego, kto do Niego wraca. Postaraj się dziś komuś opowiedzieć o Bogu, o swojej wierze – ze szczerością i odwagą. Być może dzięki Twojemu świadectwu ktoś da się Panu Bogu odnaleźć!


13 grudnia

Naucz się na pamięć wskazówek dotyczących rozeznawania woli Bożej:

1. Nie traktuj Boga magicznie!
2. Pytaj bliskich o radę! Pan Bóg przez ich miłość powie ci, co robić.
3. Rozeznawaj wolę Boga powoli, w poczuciu wolności.

To zadanie, które proponujemy również słuchaczom kilkunastu stacji radiowych, emitujących w adwencie czytane fragmenty książki “Wilki Dwa”. Zobacz, gdzie możesz posłuchać takich rekolekcji – kliknij!


14 grudnia

Przeczytaj dzisiejsze piękne czytania. Bóg mówi do Ciebie “Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą”!


15 grudnia

Zaplanuj swoją adwentową spowiedź. Sprawdź dyżury księży w Twojej parafii lub umów się z kierownikiem duchowym. Tutaj znajdziesz modlitwy, które pomogą Ci się dobrze przygotować do sakramentu pokuty.


16 grudnia

Wybierz się dziś na adorację. Spędź kilka chwil sam na sam z Panem Jezusem. Tyle, ile możesz. Jeśli czas dziś Ci nie pozwoli, zaplanuj adorację na inny dzień.


17 grudnia

Od dziś czytania liturgiczne przygotowują nas bezpośrednio na narodzenie Pana Jezusa,. W mszalnej antyfonie na wejście Kościół słyszy wezwanie “Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!”, stąd niedziela ta nazywana jest Niedzielą Gaudete, Niedzielą Radości. Tutaj możesz przeczytać więcej o dzisiejszych czytaniach


18 grudnia

W jednym z “Plastrów miodu” o. Adam Szustak zaproponował zadanie z wypisaniem planów na Adwent. Obok każdego pomysłu zaproponował napisanie “NIC NIE BĘDĘ ROBIŁ SAM”. To już ostatni tydzień Adwentu. Pomyśl dziś, jak się czujesz, jak przeżywasz ten czas i poproś kogoś o modlitwę za siebie. Nikt nie powinien czuć się samotnie w czasie, gdy przygotowujemy się do przyjścia Emmanuela, “Boga z nami”.


19 grudnia

Pomyśl dziś nad słowami, które padają z Twoich ust. Mówimy tak wiele, czasem niepotrzebnie i nieprzemyślanie, nierzadko raniąc innych ludzi. Postaraj się dziś zastanawiać dwa razy zanim coś powiesz oraz spróbuj napotkanym dziś osobom mówić dobre rzeczy. Nie żałuj komplementów i pochwał – spraw komuś radość! To także dobra okazja, by zastanowić się, co dobrego możesz powiedzieć swoim najbliższym, łamiąc się z nimi opłatkiem.


20 grudnia

Czy wiesz, że kiedyś czterokrotnie w roku liturgicznym, w środę, piątek i sobotę obowiązywał post ścisły? Były to tzw. “suche dni”. Dziś pościmy w piątki, w Środę Popielcową i tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia. Post jednak można podejmować dobrowolnie w różne dni. Dziś zachęcamy Cię do postnej środy. Ofiaruj swój post w intencji osób, które spędzą te święta w samotności, smutku, goryczy rozbitej rodziny…


21 grudnia

Przygotowania świąteczne nabrały już na pewno rozpędu. Mamy dziś dla Ciebie śpiewnik z kolędami, które możecie zaśpiewać przy wigilijnym stole. Jest w nim kilkadziesiąt tekstów, z pewnością przydadzą się w tym bożonarodzeniowym czasie :)


22 grudnia

Boże Narodzenie jest przypomnieniem, że nie tylko Bóg narodził się jako człowiek, w konkretnym miejscu, ale także, że chce wracać do nas i rodzić się na nowo w nas. Oto 7 kroków, które pomogą Ci Go przyjąć.


23 grudnia

Dzisiaj zadanie krótkie, ale może sprawić trudność. Pomyśl o sobie dobrze :) Niezależnie od tego, jak poszło Ci z realizacją adwentowego postanowienia, czy udało Ci się wykorzystać ten czas na 100% czy na 80% czy na 20%, a może w ogóle. Nawet jeśli zaczynasz przygotowanie dopiero dzisiaj – Bóg przyjdzie! Narodzi się dla Ciebie, bo bardzo Mu na Tobie zależy. Pomyśl o sobie dobrze, pomyśl, że On kocha Cię bez względu na Twoje zasługi.


24 grudnia

To już ostatnia niedziela Adwentu i zarazem jego ostatni dzień. Już tylko godziny dzielą nas od świętowania narodzin Jezusa! Wykorzystaj te ostatnie chwile, przeżyj dobrze dzisiejszą Mszę Świętą. Tekst z cyklu Jutro Niedziela pomoże Ci się przygotować!


25 grudnia

Bóg jest z nami! Życzymy Ci szczerej radości z Jego przyjścia. Niech na dobre zamieszka w Twoim życiu! Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia :)Aby otrzymywać wiadomości, wpisz „Adwent” pod naszym postem:

 

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę