Dzień Mamy na odległość. 7 propozycji

Być może dla niektórych Dzień Matki na odległość nie jest niczym niecodziennym, a może to powód do smutku i tęsknoty. Jedno wiemy, że warto pamiętać. Poniżej kilka pomysłów na prezent dla Mamy, kiedy nie możemy się uścisnąć.

Reklama

Nietypowa poczta kwiatowa

Choć standardowe usługi poczty kwiatowej pewnie wszyscy znają, nie zawsze mamy wpływ na to, jaki dokładnie bukiet dotrze do osoby, którą chcemy obdarować. Wiele kwiaciarni i dostawców kwiatów wyszło naprzeciw zgłodniałym roślin ludziom. Przy krótkiej i szybkiej pomocy wyszukiwarki internetowej na pewno znajdziesz dobrą kwiaciarkę albo hodowcę kwiatów w okolicy zamieszkania Twojej Mamy, żeby zamówić u nich personalizowany bukiet z dostawą pod drzwi. W ten sposób wesprzesz też lokalnych przedsiębiorców, co teraz jest na wagę złota. Możesz też wysłać Mamie nietypową doniczkę w kształcie antycznych posągów Nike czy Ateny z nasionkami do posadzenia, dla fanek ogrodnictwa w wersji mini.

Bony, które wykorzystacie, kiedy się spotkacie 

Reklama
Reklama

Tak się stało, że wielu z nas od kilku miesięcy wciąż nie spotkało swoich bliskich. Jeśli jesteś daleko, możesz przygotować w dostępnym i prostym w obsłudze programie graficznym bony na wszystko co razem kochacie. Bon na wspólną kawę w ogrodzie i pieczenie sernika z jagodami? A może taki na wyjście do teatru i spacer po wieczornym mieście? Bony na umycie okien i porządki w piwnicy też się liczą! Bony możesz wysłać mailem lub pocztą razem z… laurką!

Laurka jak za dawnych lat

Kwarantanna pokazała, że beztroskie artystyczne wyczyny są bardzo relaksujące i przynoszą wiele zaskoczeń. Kto nigdy nie gryzmolił czegoś z braku laku albo podczas nudnego spotkania online, niech pierwszy rzuci kamieniem. Na wspomnienie laurek przedszkolaków prawie każdemu pojawia się uśmiech na twarzy. Nawet jeśli już bardzo, bardzo dawno temu opuściliście progi zerówki nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z dostępnych w domu materiałów przygotować miłą kartkę z życzeniami. Nawet ze starych gazet i paragonów można zrobić dobry kolaż. Jeśli nie odnajdujecie się zupełnie w pracy plastycznej, Stacja7 przygotowała gotową do wydruku laurkę – wystarczy ją wydrukować, złożyć, napisać w środku życzenia i wysłać. Dla nieprzekonanych dodam, że znaczki pocztowe też da się kupić przez internet!

Reklama
Reklama

Album ze zdjęciami 

To propozycja dla osób, które mają odrobinę więcej czasu i długo zwlekały z nadrabianiem zaległości związanych z dokumentacją rzeczywistości. Oferta producentów fotoksiążek w internecie jest praktycznie nieograniczona. Jeśli sprawnie zabierzecie się za wyselekcjonowanie zdjęć z telefonu i dysków komputera, to przed Dniem Matki taki bardzo sentymentalny prezent trafi do rąk Mam. Drukowane zdjęcia to zawsze dobry pomysł, bo można do nich wracać i wracać i wracać. 

Kolekcjonerska płyta ulubionego artysty lub bilet na koncert

Reklama

Powroty do ulubionych momentów gwarantuje też muzyka i tutaj warto skorzystać z opcji jakie dają nam artyści grając domowe koncerty. Niektóre z nich są biletowane, ale to zazwyczaj bardzo symboliczne kwoty. A koncert to koncert. Jeśli wysyłanie maila z linkiem to nie wasza bajka, kilka dni temu na rynku pojawiły się kolorowe kolekcjonerskie winyle z najlepszą Polską muzyką. Wśród nich Wodecki, Skaldowie, Demarczyk. Nic tylko słuchać.

Plan na poranek lub wieczór 

A jak już kwiaty są, muzyka jest, to możecie dołączyć wartościową książkę z listem, który zawiera plan na poranek i wieczór. Możecie opisać jak życzycie Mamie spędzić ten dzień. My ze swojej strony polecamy uwzględnić w tym planie książkę “30 scen z życia Maryi”, która pozwoli spotkać się Matce z Matką w ciszy serca. Teraz książkę możecie kupić w pakiecie ze słodką paczką krówek. Która mama nie ucieszy się z takiego zestawu?

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę