Nasze projekty
fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews/Twitter

Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? „Bracie, Siostro, ręka w rękę z nami idź!”

Niektórzy odliczają rok od pielgrzymki i po pielgrzymce. Co więc jest wyjątkowego w pieszej wędrówce na Jasną Górę? Przekonajmy się!

Reklama

Jest taka pielgrzymkowa piosenka, która bardzo często śpiewana jest na szlaku w drodze na Jasną Górę. Dodaje ona otuchy i sprawia, że krok za krokiem stawia się jakby łatwiej. To wszystko dlatego, że podkreśla ona to, co w pielgrzymce jest najważniejsze – relacje.

Tekst piosenki:

Bo nikt nie ma z nas,
Tego, co mamy razem.
Każdy wnosi ze sobą to,
co ma, najlepszego.
Zatem aby wszystko mieć
potrzebujemy siebie razem,
Bracie, Siostro, ręka w rękę z nami idź.

Nie bez powodu na pielgrzymce zwracamy się do siebie „Bracie, Siostro”. Na te kilka dni, gdzie każdego dnia wędrujemy na Jasną Górę, stajemy się jedną, wielką rodziną. Możemy na sobie polegać i troszczymy się o siebie wzajemnie. Jestem przekonana, że gdyby nogi odmówiły ci posłuszeństwa, a nie marzył(a)byś o niczym innym, jak o wejściu na Jasną Górę, Twoi współbracia zanieśli by Cię do stóp Maryi na rękach. Taka właśnie jest pielgrzymka – opowiada Zuzia, która na pielgrzymki chodzi już od ośmiu lat.

Reklama

Czytaj także >>> Prezent dla księdza

Relacje to najważniejsze, co budujemy na pielgrzymce. Przyjaźnie te mają tak mocne fundamenty, że są znajomościami na lata. Co więcej, wielu pielgrzymów, wśród pątników odnalazło swoją drugą połówkę. Wśród nich jestem i ja. Z moim obecnym narzeczonym bardzo często mijałam się na spotkaniach w naszej grupie. Jednak dopiero na pielgrzymce dostrzegłam w nim coś, czego wcześniej nie widziałam. I tak za rok bierzemy ślub! – opowiada dalej Zuzia.

„Można zbliżyć się do Boga”

O swoich doświadczeniach pielgrzymkowych opowiedział także Karol, który odkąd skończył sześć lat co roku pielgrzymuje na Jasną Górę w Pielgrzymce Góralskiej wraz z całą rodziną. Dziś ma szesnaście lat i jak sam mówi – lubi pielgrzymować.

Reklama

Jego zdaniem warto iść na pielgrzymkę, bo jest to doskonała okazja do tego, by zbliżyć się do Boga, poznać fajnych ludzi i na pielgrzymce można śpiewać godzinki. :)

Rodzinne pielgrzymowanie

Wielu pątników pielgrzymuje na Jasną Górę całymi rodzinami. Zdarzają się i takie, gdzie najmłodsi jej członkowie mają niespełna rok lub kilka lat. Ktoś by mógł powiedzieć, że to szaleństwo iść z takimi bobasami kilkaset kilometrów. Tymczasem dla tych rodzin jest to szansa na wspólną modlitwę, a przede wszystkim na wyjątkową integrację, która zbliża!

Mamy w sobie dużo radości, że możemy pielgrzymować razem do Matki Bożej po raz kolejny. Dzieci angażują się mocno w pielgrzymkę i czekają na nią co roku – mówi mama piątki dzieci, która w pełnym składzie, wraz z mężem pielgrzymują na Jasną Górę.

Reklama

Czytaj także >>> „Ja się pomodlę, nie zwątpię do Częstochowy dojdę…”. Hit Sanah na pielgrzymkowym szlaku!

Przygotowania do pielgrzymki trwają właściwie od sierpnia, gdy zakończy się pielgrzymka, aż do następnej pielgrzymki. A owocami pielgrzymki są między innymi nasze dzieci. Poznaliśmy się właśnie, gdy zmierzaliśmy ku Jasnej Górze, więc to właśnie one są najważniejszym i najpiękniejszym owocem pielgrzymowania dla nas.

„Bracie, Siostro, ręka w rękę z nami idź!”

Jesteś gotowy, by wybrać się na pielgrzymi szlak? Nie czekaj i już w tym roku spakuj plecak i wyrusz na najważniejszą i najpiękniejszą przygodę w Twoim życiu, jaką jest właśnie pielgrzymka.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę