Nasze projekty
Reklama
fot. Pexels

Czego życzyć na wigilii firmowej?

Okres przedświąteczny to także czas wigilii firmowych, podczas których składamy sobie życzenia ze współpracownikami. Czego więc życzyć tym, z którymi pracujemy? Sprawdź!

Wigilia firmowa często jest momentem niezwykle stresującym dla wszystkich pracowników. W tej chwili muszą spotkać się ze wszystkimi członkami zespołu, a także z szefostwem i przełożonymi. Nie zawsze jest to proste, bowiem atmosfera w pracy bywa różna. Gdy przyjdzie do składania sobie życzeń, jak sprawić, by był to mimo wszystko czas pełen wzajemnej życzliwości?

Czytaj także >>> Wigilia w firmie. Czy powinno się rezygnować z religijnego charakteru spotkania?

Życzenia grupowe

Jeśli wiecie, że atmosfera w pracy bywa różna i chcecie oszczędzić sobie sztucznej wymiany życzeń, możecie zaproponować złożenie sobie życzeń grupowo. To rozwiązanie jest też dobre we wszystkich firmach – także w tych, w których dobrze się dogadujecie. Życzenia jednak to bardzo intymna kwestia, często przekraczająca strefę komfortu wielu osób.

Reklama

Właśnie dlatego warto przedyskutować w grupie pracowników formę składania życzeń po to, aby było to dla wszystkich komfortowe. Możecie poprosić jedną osobę, najlepiej przełożonego, by w Waszym imieniu złożył ogólne życzenia tym, którzy przyszli na firmową wigilię.

Bez zbędnych uszczypliwości

Ważne, aby na wigilii firmowej wyzbyć się wszelkich uszczypliwości względem tych, których nie darzymy szczególną sympatią. To normalne, że w pracy nie będziemy lubili wszystkich tym bardziej, gdy w grę wchodzą codzienne obowiązki. Ważne jednak, aby życzenia naprawdę były pozbawione wszelkich złości.

Nie odwołujcie się w życzeniach ze współpracownikami do błędów, które na co dzień popełniają. Przykładów nie trzeba daleko szukać: życzę Ci, żebyś już nie popełniał tyle błędów ortograficznych w tekstach, żebym Cię nie musiał/a poprawiać. Życzę Ci, żebyś się nauczył/a być bardziej dokładny/a. Takich życzeń zdecydowanie nie składajmy!

Reklama

Czytaj także >>> Kolacja wigilijna. Jak powinna wyglądać w chrześcijańskim domu?

Życzenia z serca

Niech życzenia składane grupowo, czy twarz w twarz z opłatkiem w ręce, płyną z serca! Niech będą szczere, nieudawane. Jeśli nie czujecie się dobrze składać intymnych życzeń osobie, z którą na co dzień nie żyjecie dobrze, powiedzcie po prostu – życzę Ci, abyś był/a szczęśliwy/a niezależnie od tego co robisz, gdzie jesteś. Czasami takie zdanie wystarczy, jeśli jest wypowiedziane zdecydowanie szczerze.

Nie bójcie się też otworzyć serce na to, by wypowiedzieć współpracownikowi, bardziej angażujące życzenia. Jeśli znacie tę osobę nie tylko zawodowo, ale także prywatnie, to warto odwołać się do różnych sfer jej życia. Niech to będą naprawdę szczere słowa.

Reklama

Życzenia na wigilii firmowej. Co powiedzieć?

Zapewne doskonale wiecie, z kim spotkacie się przy wigilijnym, firmowym stole. Warto zatem już wcześniej dobrze przemyśleć sobie, co i komu powiesz. Możesz zrobić sobie listę współpracowników i każdemu dopasować kilka słów kluczy. Nie bój się także użyć poczucia humoru, by rozładować dość napiętą często przy życzeniach atmosferę.

Podsumowując. Wigilia firmowa, a przede wszystkim życzenia nie muszą być straszne! Pamiętajcie, by szczerze podejść do tematu i nikogo przed nikim nie udawać. Nie róbcie sobie przykrości uszczypliwymi życzeniami, ale z życzliwością i miłością podejdźcie do wzajemnych życzeń. Wtedy z pewnością miło spędzicie wigilijny wieczór wśród osób, z którymi współpracujecie w codzienności!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę