Nasze projekty
Fot. Fundacja Blisko Rodziny/YouTube

„Co ty wiesz o życiu?”. Niezwykłe rozmowy młodych z seniorami

Czy młodzi potrafią znaleźć wspólne tematy do rozmów z osobami starszymi? Czy pomimo coraz większych różnic między pokoleniami - możemy się czegoś nawzajem nauczyć? Znaleźliśmy dowód, że to możliwe, a efekty poruszają serca do głębi!

Reklama

Dziesięć rozmów rozmów o życiu, śmierci, Bogu, miłości, relacjach, zdrowiu, naturze, ojczyźnie i technologii. Dzieli ich kilkadziesiąt lat, dzielą ich tysiące kilometrów. Mają inne doświadczenia historyczne i kulturowe, choć wszyscy są Polakami. Nie znają się, a jednak zdecydowali się porozmawiać ze sobą o sprawach najważniejszych. Dowiedzieć się czegoś o tym drugim człowieku, a przy okazji – o sobie. Zadać mu pytanie: Co ty wiesz o życiu? Co wiesz o różnych jego odcieniach?

Pięciu młodych Polaków żyjących zagranicą spotkało się online z 5 seniorami żyjącymi w Polsce. Odważyli się wirtualnie spędzić ze sobą kilka godzin, podzielić swoimi wartościami, wiarą, spojrzeniem na świat. Z jakim efektem? Odpowiedź znajduje się w wyjątkowym projekcie „Co ty wiesz o życiu?” realizowanym przez Fundację Blisko Rodziny.

ZOBACZ: „Ach ta dzisiejsza młodzież”. Zderzenie pokoleniowe, czy cywilizacyjne?

Reklama

Jaki wpływ na małżeństwo ma duża różnica wieku między mężczyzną i kobietą?

W pierwszym odcinku bohaterowie rozmawiają o różnych obliczach miłości. Dotykają tematu związków na odległość i zastanawiają się jaki wpływ na małżeństwo ma duża różnica wieku między mężczyzną i kobietą. Celnie podsumowują czym miłość różni się od przyjaźni i dlaczego jest silniejsza niż śmierć.

CZYTAJ: Aneta Liberacka: młodzi ludzie szukają dobrych pasterzy

Jak odnaleźć się po bolesnej stracie bliskiej osoby?

W drugim odcinku bohaterowie rozmawiają szczerze o trudnym temacie śmierci. Dzielą się doświadczeniem odchodzenia swoich najbliższych, sposobami na odnalezienie na nowo nadziei i chęci do dalszego życia po bolesnej stracie. Odpowiadają również na pytanie czy sami bardziej boją się śmierci czy umierania i czego spodziewają się po śmierci.

Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę