Nasze projekty

Romelu Lukaku – genialny napastnik, który gra dla Boga

Jedną z gwiazd reprezentacji Belgii na Euro 2020 jest napastnik Romelu Lukaku. W pierwszym meczu strzelił dwie bramki Rosji, a w drugim spotkaniu z Danią był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Piłkarz ma za sobą bardzo trudną młodość, a dzisiaj nie wstydzi się swojej wiary. Mówi, że swoja grę dedykuje rodzinie i Bogu.

Instagram.com/romelulukaku/

Lukaku pochodzi ze sportowej rodziny – jest synem piłkarza Rogera Lukaku, który reprezentował Zair, ale swoją karierę zakończył w Belgii.

Po skończonej karierze nie umiał się jednak odnaleźć w obcym kraju i przez to ich rodzina miała kłopoty finansowe. Romelu urodził się już w Europie, ale swojego dzieciństwa nie wspomina dobrze.

Reklama

Wierzy w Boga, codziennie czyta Pismo Święte

Jego mama pracowała na dwa etaty, żeby mieć za co wyżywić rodzinę. W jednym z wywiadów wspominał, że czasami brakowało im jedzenia. Zawsze piłem mleko o poranku. Widziałem moją matkę, która dolewała do niego wody, aby starczyło mleka do następnego dnia.

W innym miejscu mówił, że grał w zbyt małych butach, bo nie miał pieniędzy na nowe piłkarskie korki. Opowiadał też historię, kiedy jego rodzinie zabrakło pieniędzy na opłacenie rachunków za prąd i razem z bratem i mamą siedzieli w ciemnościach.

Dla Lukaku bardzo ważna jest wiara w Boga. Przyznaje się do tego, że jest praktykującym katolikiem, chodzi do kościoła i codziennie czyta Pismo Święte. Często modli się też przed meczami i wznosi ręce w kierunku nieba po strzelonej bramce. 3 lata temu w trakcie meczu mistrzostw świata z Panamą Belg uklęknął na murawie i modlił się przez chwile obok piłkarza przeciwnej drużyny – Fidela Escobara.

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę