Nasze projekty
FOT. Facebook/AmpFutbolPolska

Polacy na mundialu AMP Futbolu

Mecz otwarcia wygrany, przed reprezentacją Polski jeszcze 6 kolejnych spotkań i tytuł mistrza świata w piłkę nożną mężczyzn po amputacjach może być nasz! W Meksyku rozpoczęły się mistrzostwa świata AMP Futbolu.

Reklama

Wielkim fanem ich wyczynów na boisku jest Robert Lewandowski, z którym na boisku spotkali się kilka razy i który jest jednym ze sponsorów polskiej reprezentacji w AMP Futbolu. – Podziwiam was za to co robicie i jacy jesteście, znam was dobrze i wiem, że pod kątem sportowym jesteście gotowi na wielki sukces – powiedział „Lewy” w wiadomości wideo zaadresowanej do polskiej drużyny. 

 

Oni sami zaś nie ukrywają, że pojechali do Meksyku po tytuł mistrza świata!

Reklama

Hashtagiem promującym wydarzenie w mediach społecznościowych jest zresztą hasło #JednaNogawFinale. Drużyna zdobyła już 3 pierwsze punty, pokonując wczoraj Kolumbię 1:0 golem Krystiana Kapłona.

Reklama

Mistrzostwa rozpoczęły się 28 października i potrwają jedynie tydzień. Faworytami są Turcja, Rosja, Anglia i drużyny Afryki. Po ostatniej fali sukcesów polskiej reprezentacji wymienia się również czasem i nasza drużynę, jako możliwego kandydata na mistrza. Przed nami jeszcze 2 mecze fazy grupowej: w poniedziałek z Kostaryką i we wtorek z Japonią oraz – jeśli nadal będziemy wygrywać – dalsze mecze kolejnych etapów turnieju. Transmisje meczów odbywają się poprzez fanpejdż drużyny na Facebooku.

Mecze AMP Futbolu przebiegają zasadniczo według tych samych reguł, co w piłce nożnej pełnosprawnych sportowców. Różnicą jest wielkość boiska, fakt poruszania się zawodników o kulach i zasady faulowania. Zawodnicy z pola to najczęściej osoby po amputacji jednej z nóg, zaś bramkarzami są osoby po amputacji jednej z rąk. 

Reprezentacja Polski bierze udział w rozgrywkach AMP Futbolu od 2011 r. Po pierwszych kilku słabszych latach drużyna osiągnęła kilka międzynarodowych sukcesów, m.in. 3 miejsce w tegorocznym AMP Futbol Cup w Warszawie.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę