Popfiction S01E14: Netfliksowa moda na LGBT+

W najnowszym odcinku „Popfiction” bierzemy na tapetę serial animowany „Big Mouth” i świeżą netfliksową produkcję „Bonding”. To obrazy nasycone ideologią, która stanowi tzw. miękką siłę dla prawnych postulatów forsowanych przez środowiska LGBT+

Reklama

Samorządowe inicjatywy forsujące lub kontrujące ideologię LGBT+ w Polsce to przykłady tzw. hard power, czyli twardych, legislacyjnych prób wpływania na edukację i społeczeństwo. Jest o nich głośno w mediach, przykuwają one uwagę opinii publicznej.

Dużo subtelniejsze są ideologiczne naleciałości pojawiające się w zyskujących popularność Netfliksowych produkcjach. W najnowszym odcinku „Popfiction” bierzemy na tapetę serial animowany „Big Mouth” i świeżą produkcję „Bonding”. Pierwszy budzi grozę pomysłem na uświadamianie seksualne dzieci w taki sposób, w jaki jest to serwowane bez ogródek już od pierwszego odcinka (i co z tego, że serial polecany jest dla osób 16+, skoro wiek dzieci-bohaterów sugeruje zdecydowanie młodszego odbiorcę).

Kadr z serialu „Bonding”. Źródło: Netflix

 

Reklama
Reklama

„Bonding” jest kontrowersyjny nie (tylko) dlatego, że chlastają w nim pejcze, mężczyźni błagają o bycie poniżanymi przez kobiety, a złoty deszcz nie jest niestety sympatyczną rośliną ozdobną. W zamyśle twórców kreuje piękny i różowy świat, w którym motyw „samorealizacji” seksualnej do znudzenia staje się centrum ludzkiego życia i jego najważniejszym punktem. Wstyd osobisty i społeczny to coś, co należy zwalczać, jako przeszkodę do egzystencjalnego szczęścia.

Dla równowagi trzeba napisać, że popkultury nie należy profilaktycznie odrzucać ze względu na występujące w niej ideologiczne wtręty. Na Netfliksie wśród nowości można znaleźć również dobre i wartościowe produkcje. Jakie?

Posłuchajcie najnowszego odcinka:

Reklama
Reklama

Słuchaj podcastu na: 

  

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę