Nasze projekty

Recepta na jedność

Jedność między nami jest możliwa mimo wszystko. Co możemy zrobić, by ją odbudować? Zastanawiamy się razem z duchownymi, publicystami, dziennikarzami. Co każdy z nas ma do zrobienia w tej sprawie?

Reklama

W cyklu „Recepta na jedność” szukamy odpowiedzi na pytanie, co dziś powinniśmy zrobić, by odbudować jedność. Czy to w ogóle możliwe? Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?


 

Tomasz Samołyk: W liście św. Pawła do Efezjan mowa jest o „znoszeniu jednych przez drugich w miłości”. Jakkolwiek będziemy tę miłość pojmować, bez niej nie ruszymy się o krok.

Reklama
Reklama

 

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Reklama
Reklama

Weronika Kostrzewa: Czytamy gazety, które piszą to, co myślimy. Oglądamy telewizję, która podtrzymuje nasz obraz świata. Nawet kościół wybieramy tak, by głoszona homilia nas nie uwierała. Ściany naszej bańki są coraz grubsze. A przez to „tamci” wydają się jacyś odlegli.

 

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Reklama


Michał Kłosowski: Tego, co pęknięte, nie da się posklejać patrząc w telewizor albo konsumując media. Niestety, jesteśmy na nie skazani. Co więc powinniśmy zrobić żeby odbudować Wspólnotę?

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ


Sławomir Sowiński: Dzieli nas nie jedno wielkie, ale klika mniejszych pęknięć. I dlatego potrzebujemy nie jednego, ale kliku różnych permanentnych działań, na rzecz budowania wspólnoty.

 

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę