Nasze projekty

Czym się różnią COVID i grypa? Tomasz Rożek porównuje

Współczynnik śmiertelności, tempo rozprzestrzeniania oraz pojawianie się pierwszych objawów, to jedne ze współczynników, które omawia w najnowszym filmie Tomasz Rożek porównując COVID i grypę.

Reklama

Współczynnik śmiertelności porównywany pomiędzy COVID a grypą to tylko jeden z parametrów, który ostatecznie decyduje o tym czy jakaś choroba jest groźna, ponieważ wiele zależy od tempa rozprzestrzeniania się danego patogenu lub wirusa. W porównaniu z grypą COVID ma znacznie wyższy wskaźnik śmiertelności i hospitalizacji, bardzo łatwo się przenosi, a objawi pojawiają się o wiele później niż w przypadku grypy. 

Zakupy respiratorów i dramat lekarzy, którzy musieli decydować, a być może znowu będą musieli decydować kogo podłączyć do respiratora nie były zmyślone. Przy grypie, która występuje sezonowo takich dramatów przecież nie było – mówi Tomasz Rożek.

ZOBACZ TEŻ: Co się dzieje ze zdjęciem dziecka w sieci? Wyjaśnia Tomasz Rożek

Reklama

Wiele osób przechodzi COVID bezobjawowo, co – jak zauważa – jest dobre dla zakażonych, ale niebezpieczne dla innych osób, ponieważ „uniemożliwia to odgrodzenie tych, którzy zakażają od tych, którzy są jeszcze zdrowi”. Stąd tak ważne jest noszenie maseczek. Póki nie zrobię testu nie mogę być pewien czy sam nie jestem zagrożeniem – podkreśla Tomasz Rożek.

Według danych osoba zakażona koronawirusem statystycznie przekazuje go 2,5 osobom, podczas gdy chorujący na grypę 1,3 osobom. 

Reklama

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę