Nasze projekty
fot. Nauka. To Lubię/YouTube

Tomasz Rożek otwiera kanał naukowy po ukraińsku. Co na nim znajdziemy?

Nowy kanał Tomasza Rożka pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim. Premiera pierwszych odcinków już w środę!

Reklama

Kanał popularnonaukowy po ukraińsku otwierają Tomasz Rożek i Fundacja Nauka. To Lubię. „Kanał pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim” – tłumaczą pomysłodawcy kanału.

Premiera pierwszych odcinków na kanale pn. наук. Космос. Сві. odbędzie się w środę 6 kwietnia. >>>LINK DO KANAŁU<<<

Filmy pomogą zaadaptować się ukraińskim dzieciom

Po rozpoczęciu wojny tysiące ukraińskich dzieci trafiło do Polski, gdzie na nową próbują budować swoją codzienność.

Reklama

„Polskie szkoły przyjęły do swoich klas uczniów z Ukrainy, co jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zagubionych uczniów, ale i dla nauczycieli, dla których język stanowi barierę” – podkreślają.

Na kanale pojawią się filmy, które pomocą zaadaptować się ukraińskim uczniom w polskiej szkole i środowisku rówieśników.

„Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami” – tłumaczą twórcy kanału.

Reklama

Jakie treści pojawią się na kanale?

Filmy, które pojawią się na kanale będą uczyć ukraińskie dzieci podstawowych zwrotów w języku polskim, a polskim uczniom pomogą zrozumieć pewne zwroty w języku ukraińskim.

Na kanale pojawią się również filmy z tłumaczeniem i dubbingiem cyki wideo dla dzieci z kanału „Nauka. To Lubię Junior”.

„Zależało nam również na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego to właśnie oni są naszymi tłumaczami, dubbingowcami i aktorami” – dodają twórcy.

Reklama

Tomasz Rożek prowadzi już takie kanały, jak: Nauka. To lubię oraz Nauka. To Lubię Junior.

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę