Nasze projekty

Rap i chorał w jednym utworze? Karmelici udowadniają, że to możliwe

W ramach akcji "hot16challenge2" karmelici bosi z Krakowa nagrali swój utwór, w którym postanowili połączyć rap z chorałem karmelitańskim. Jak udało się to połączenie? Kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń i setki pozytywnych komentarzy mówią same za siebie.

Reklama

Pięciu braci karmelitów podjęło wyzwanie i nagrali wspólnie utwór zachęcający do wyruszenia w drogę. W słowach piosenki zostawiają motywację do pokonywania trudności: „Słuchaj, co ci mówi serce, zasługujesz na coś więcej!„.

Co ciekawe, w kilku momentach ich rapowaniu towarzyszy… chorał. Prawdopodobnie to jedyny utwór w tej edycji Hot16Challenge z takim połączeniem stylów muzycznych. Na koniec utworu bracia śpiewają fragment chorału karmelitańskiego z płyty „Sancta Mater Teresia”, wydanej w 2015 roku, w związku z jubileuszem 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa – założycielki i reformatorki Zakonu.

“#Hot16Challenge” polega na zarapowaniu szesnastu linijek tekstu nagranych za jednym razem oraz “nominowaniu” trzech kolejnych raperów do nagrania swoich „szesnastek” w ciągu 72 godzin. Jest to pomysł polskich raperów, uruchomili akcję po raz drugi chcąc nagłośnić zbiórkę funduszy na walkę polskich szpitali z epidemią koronawirusa. W hot16challenge włączyło się wielu księży, kleryków, siostry zakonne a nawet polscy biskupi, a także wielu przedstawicieli wspólnot Kościoła.

Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite