Nasze projekty

Nowa melodia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Powstała w diec. pelplińskiej

Kompozytorzy z diecezji pelplińskiej przygotowali nową melodię Koronki do Miłosierdzia Bożego. Swoją premierę miała w Niedzielę Miłosierdzia.

Reklama

Nową melodię skomponowali Jacek Hoduń i Agata Glejt. Nagranie obejmuje całą Koronkę. Modlitwę wprowadzającą prowadzi ks. Zbigniew Gełdon, prezes Fundacji Na cały Głos.

Koronka ukazała się na youtube’owym kanale „Otwarte Drzwi”, który, jak wyjaśnia ks. Gełdon, ma przypomnieć przesłanie o miłosierdziu Bożym. Świat przez pandemię jest coraz bardziej zamknięty, coraz bardziej jesteśmy zamknięci w relacjach, dlatego przez ten kanał i przez nową melodię Koronki chcemy przypomnieć, jak nieskończone jest miłosierdzie Jezusa – mówi w filmie zapowiadającym premierę.

Nazwa kanału to nawiązanie do słów Jezusa, jakie zapisała w Dzienniczku św. Faustyna: „Nim przyjdę jako sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi Miłosierdzia mojego” (Dz 1146).

Reklama

Porusza serca

Jak wskazuje Jacek Hoduń, rok w którym obchodzimy 90. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego, to idealny czas, by na nowo odkryć Koronkę i aby „w tej melodii, w nowej aranżacji na nowo poruszyła ona setki ludzkich serc”.

Agata Glejt przyznała, że śpiewając Koronkę sama na nowo się nią zachwyciła. Mam ogromny zaszczyt zaprosić wszystkich do wspólnej modlitwy – mówi.

„Dzisiaj otrzymujesz zaproszenie, aby poświęcić kilkanaście minut, które mogą zaowocować wiecznością” – czytamy w opisie filmu z nagraniem Koronki.

Reklama

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego

Fotografia, którą widać na nagraniu, przedstawia pierwszy wizerunek Jezusa Miłosiernego, który został namalowany wg wskazówek św. Siostry Faustyny. Dzieło znajduje się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Zdjęcie zostało zrobione specjalnie na potrzeby produkcji tej Koronki.

Nowej melodii można posłuchać tutaj oraz w zapisie transmisji na facebookowym Fundacji Na cały Głos (pod koniec wideo).

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę