Nasze projekty
Reklama

S. Michaela Rak: Nasza codzienność jest przywracaniem twarzy Jezusowi

- W hospicjum przywracacie twarz Jezusowi - usłyszała s. Michaela Rak, prowadząca w Wilnie hospicjum dla dorosłych. To tam powstaje również hospicjum dla dzieci, w którego budowie pomagamy akcją Most do Nieba.

Pomożesz mi?

– Jakiś czas temu do hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak. Most do Nieba wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia.

Prowadzone przez s. Michaelę hospicjum w Wilnie opiekuje się ponad 250 pacjentami rocznie, jednak może przyjmować tylko dorosłych. Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Dla większości rodzin oznacza to samotną batalię o ostatnie chwile swoich skarbów. Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Do dziś nie ma dla nich godnego miejsca.

Umierające dzieci nie mają swojego miejsca, gdzie mogą spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba. W Wilnie, wszyscy wiedzą, że jeżeli trzeba zrobić coś niemożliwego, to trzeba poprosić s. Michaelę.

Reklama

Przywrócić Mu twarz

W jednym z nagrań s. Michaela Rak opowiada historię o bezdomnym, który przyniósł do budynku hospicjum, wyciągniętą ze śmietnika, płaskorzeźbę z wizerunkiem Jezusa w cierniowej koronie. – Wy w hospicjum przywracacie twarz Jezusowi. Dlatego przyniosłem Go tutaj, żebyście przywrócili Mu twarz – cytuje słowa mężczyzny s. Michaela, z którym później wspólnie odnowili przyniesiony wizerunek. 

Odnowiona płaskorzeźba wisi teraz w sali konferencyjnej wileńskiego hospicjum. – Nasza codzienność jest przywracaniem twarzy Jezusowi w nas samych, w naszym tu i teraz. Jezus musi być widoczny w nas. I albo jest widoczny jako ubrudzony w śmietniku, albo takim jakim być powinien – z jasnym spojrzeniem, jak twarz Jezusa ze śmietnika w sali hospicyjnej – mówi s. Michaela. 

Reklama

Skarbonka dobra

Pomóc można na różne sposoby. Jednym z nich jest „Skarbonka Dobra”. To akcja dla każdego, kto chciałby poczuć się bohaterem i zbudować Most do Nieba – pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. Swoje skarbonki złożyło już ponad dwa tysiące uczniów, studentów i pracowników firm. Zobacz jak łatwo możesz dołączyć do Drużyny Dobra.

Wystarczy pobrać szablon ze strony Mostdonieba.pl, włożyć sztywny papier do drukarki, naostrzyć nożyczki i uzbroić się w klej. Można też zamówić szablon (dla siebie lub dla całej szkoły) w Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Organizatorzy akcji zachęcają, by przed wycięciem skarbonki pomodlić się słowami: Boże, nie daj mi, bym tracił oszczędzając, lecz zyskiwał rozdzielając.

Pomóc można także wpłacając ofiarę przelewem tradycyjnym na konto Fundacji Aniołów Miłosierdzia (PL 82 1050 1012 1000 0090 3065 3829) lub poprzez specjalny formularz dostępny na stronie mostdonieba.pl.

Reklama

zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę