FOT. Fundacja Aniołów Miłosierdzia/YouTube

Reprezentacja Polski Amp Futbol wsparła Most do Nieba

AMP Futbol Polska czyli polska reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn po amputacjach kończyn wsparła budowę pierwszego na Litwie hospicjum dziecięcego budowanego przez polską zakonnicę - s. Michaelę Rak.

Reklama

Co roku na Litwie umiera ok. 120 dzieci z powodu nieuleczalnych chorób, większość z nich umiera w ciszy i w cierpieniu. Możemy im pomóc! Razem zbudujmy pierwsze na Litwie hospicjum dla nich, wspólnie z s. Michaelą Rak – mówi w materiale wideo Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu.

Budowę hospicjum można wesprzeć za pośrednictwem strony mostdonieba.pl

Reprezentacja Polski w piłce nożnej osób po amputacjach, wspierana finansowo m.in. przez Roberta Lewandowskiego, odnosi coraz więcej sukcesów na międzynarodowych zawodach. W tym roku wywalczyła trzecie miejsce w AMP Futbol Cup 2018, za 2 tygodnie zaś zmierzy się z najlepszymi drużynami w Mistrzostwach Świata tej dyscypliny w Meksyku. 

Reklama
Reklama

Zasady gry zasadniczo nie różnią się od zasad znanych z klasycznej piłki nożnej. Inne są zasady dotyczące m.in. niedozwolonych zagrań, rozmiarów boiska, odległości rzutu karnego. Zawodnicy na polu to osoby po amputacji jednej z nóg, bramkarzami zaś są zawodnicy po amputacji ręki. 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę