Pierwszy pacjent na Moście do Nieba. Dziewczynka trafiła do hospicjum w Dzień Dziecka

Prowadzone przez s. Michaelę Rak Hospicjum dziecięce im. ks. Michała Sopoćki w Wilnie przyjęło w Dzień Dziecka pierwszego stacjonarnego pacjenta. Powstanie tego miejsca tysiące Polaków wspierało w ramach akcji Most do Nieba.

Reklama

Hospicjum oficjalnie zostało uruchomione 14 lutego, ale ciągle nie miało stacjonarnych pacjentów. O przyjęciu pierwszego z nich w Dzień Dziecka poinformowała na Facebooku sama siostra Michaela.

W dniu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka nasze Hospicjum przyjęło pierwsze Dziecko na Oddział Stacjonarny. Nasza Mała 2-letnia Bohaterka jest powierzona naszej opiece i trosce.
Jesteśmy gotowi by służyć i pomagać naszym najmłodszym Pacjentom. Jesteśmy dla Was!!!

napisała.

Reklama
Reklama

Chwila jest również o tyle historyczna, że dotychczas w całej Litwie nie istniało ani jedno hospicjum dziecięce. Nie istniało nawet litewskie słowo określające taką placówkę. Hospisas powstało dopiero wtedy, gdy pierwszą opiekę paliatywną zaczęła w tym kraju tworzyć polska zakonnica razem z innymi Siostrami Jezusa Miłosiernego. Najpierw powstał oddział dla dorosłych, teraz – dzięki staraniom ludzi dobrej woli – także oddział dziecięcy. Akcja zbierania funduszy na powstanie i teraz utrzymanie tej placówki nosi nazwę Most do Nieba i prowadzona jest przez polską Fundację Aniołów Miłosierdzia. Pomoc jest niezbędna, ponieważ Hospicjum nie pobiera od swoich pacjentów i ich rodzin żadnych opłat.

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę