Filmowa Nowenna do świętych Aniołów – akcja Most do Nieba

Fundacja Aniołów Miłosierdzia od 22 września do dziś realizowała niezwykły projekt: Nowennę do Świętych Aniołów Stróżów poprzez świadectwa osób, które chciały podziękować swoim aniołom. Finałem jest filmowe świadectwo s. Michaeli Rak, która buduje na Litwie pierwsze hospicjum dla dzieci.

Reklama

„Chcemy zachęcić do prostej rzeczy: do wdzięczności. Po prostu. Dlaczego do wdzięczności? Dlaczego w kontekście święta Aniołów Stróżów? Anioł Stróż to osoba, która pragnie naszego szczęścia, a źródłem szczęścia jest właśnie wdzięczność. Dlatego zachęcamy do tego, by choć raz w roku – w Święto Anioła Stróża posłuchać tego mądrego nauczyciela i po prostu okazać komuś wdzięczność. Choć raz. Można podziękować mężowi, żonie, przyjacielowi, znajomej, mamie, tacie, dziadkowi, babci, dziecku, księdzu, bratu, siostrze… Ważne, by opowiedzieć tę historię, by każdy z nas mógł zobaczyć jak ważne są proste gesty, o których często zapominamy, a które mogą komuś rozradować życie a nawet je uratować – pisze Fundacja we wprowadzeniu do niezwykłej nowenny. 

Od 22 września codziennie ukazywały się na jej kanale filmiki nagrane przez różne osoby, które chciały komuś okazać swoją wdzięczność – artystów, sportowców, duchownych, zwykłych ludzi. Byli to m.in. Joszko Broda, ks. Łukasz Mikołajczyk, Przemysław Świercz, s. Assumpta Capar czy Povilas Mažolis – kierownik budowy hospicjum dla dzieci w Wilnie. Opowiadają niezwykłe historie osób, od których doświadczyli dobroci, których dobroć widzą na co dzień, która uratowała ich w zwykłych ale trudnych sytuacjach, jak choćby drzwi zatrzaśnięte do domu czy awaria pompy insulinowej.

Reklama
Reklama

Ostatni, dwunasty film-świadectwo nagrała s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Siostra opowiedziała historię Wiktorii – niezwykłej wolontariuszki, pracującej w prowadzonym przez siostry Hospicjum dla dorosłych i pełnej oddania pomimo własnej niepełnosprawności.

Reklama
Reklama

„Ojciec David Steindl-Rast zwykł mawiać, że „w codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”. A zatem – chcesz zasmakować szczęścia – zacznij od prostej wdzięczności i zobacz co się stanie w twoim sercu” – podsumowuje Fundacja Aniołów Miłosierdzia.

Więcej filmowych świadectw o „aniołach” oraz możliwość wsparcia budowy pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci — na stronie >>Mostdonieba.pl

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę