Nasze projekty

Arka Noego na Moście do Nieba

Zespół Arka Noego dołączył do grona wspierających akcję Most do Nieba. Akcja służy zebraniu środków finansowych na budowę pierwszego na Litwie dziecięcego hospicjum, powstającego z inicjatywy polskich Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Reklama

Są ludzie na tym świecie, którzy się nie boją i robią rzeczy niezwykłe. Każdy z nas może wesprzeć mostdonieba.pl Pewnego dnia każdy, tak jak śpiewaliśmy „Na drugi brzeg”, pójdzie do tego nieba. A dzisiaj, póki żyjemy tutaj, możemy wesprzeć te dzielne dzieciaki – mówi Robert „Litza” Friedrich, lider Arki Noego. 

Oprócz oficjalnego wspierania idei budowy hospicjum dla dzieci w Wilnie, w trakcie niektórych koncertów Arki Noego prowadzona jest zbiórka publiczna „Budujemy i utrzymujemy Most Do Nieba – pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie”. Zbiórki z udziałem Arki Noego odbyły się 19 maja w Czechowicach-Dziedzicach. Kolejne prowadzone były w Czerwinie, Warszawie, Świdnicy, Łowiczu i w Siedlcach.

– Arka Noego w trakcie koncertów pomaga wracać do prostoty na modlitwie, do prostoty w pracy, do prostoty w relacjach i do prostoty w cierpieniu – mówi Grzegorz Kiciński, dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która jest organizatorem akcji Most Do Nieba. – Ta prostota udziela się też naszym wolontariuszom, do których spontanicznie dołączali w trakcie koncertów harcerze, wolontariusze Caritas, dzieci z rodzicami, emeryci i młodzież. Zachęcam do tej przygody. Jeśli ktoś chciałby w swoim mieście znowu poczuć się na modlitwie jak dziecko i zrobić przy tym dużo dobrego, niech zorganizuje koncert Arki Noego. Radość gwarantowana.”

Reklama

ad, mat. pras./Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę