Różaniec. Męska sprawa

To, że Modlitwa Różańcowa kojarzy się jedynie ze starszymi kobietami, które szepcząc przesuwają paciorki między palcami jest ogromną porażką mężczyzn. Różaniec to najbardziej męska broń na świecie - co do tego mężczyźni nie mają żadnych wątpliwości

Reklama

Zapytaliśmy dwudziestu trzech mężczyzn dlaczego odmawiają Różaniec. Ich odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń – Różaniec to silny oręż.


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Święty różaniec jest potężną bronią. Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki.

Reklama
Reklama

Josemaría Escrivá de Balaguer, ksiądz, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Regularna modlitwa to najbardziej męska rzecz jaką poznałem.

Reklama
Reklama

Stanisław, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Matka Boża prowadzi mnie do Jezusa oraz wyprasza mi wiele łask.

Reklama

Rafał, uczeń liceum


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Różaniec łączy ręce: niewinne ręce dzieci, drżące ręce starych ludzi, silne ręce robotników: z różnych stron świata wznosi się niczym prawdziwa psalmodia, która w jakiś sposób może stanąć obok recytowanego przez mnichów Boskiego Oficjum.

Jan XXIII, papież, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Co dzień za sprawą różańca spływają na lud chrześcijański wszelkie dobrodziejstwa.

Urban IV, papież


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Kocham w ten sposób pozdrawiać Najświętszą Panienkę i chcę przez Maryję dojść do doskonałości.

Leszek, uczeń technikum


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Pokładam wielką nadzieję w Różańcu Matki Bożej jako wielkim remedium na zło naszych czasów.

Pius XII, papież


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Daje mi poczucie zakotwiczenia w Bożej rzeczywistości i uświadamia, jak mało ważna jest większość spraw, którymi się codziennie przejmuję. To niesamowita satysfakcja i zaszczyt robić to samo, co setki świętych na przestrzeni wieków i ramię w ramię z nimi „strzelać do Szatana”.

Andrzej, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Różaniec, odmawiany powoli i rozważany – w rodzinie, grupie czy osobiście – stopniowo przybliża do uczuć Jezusa Chrystusa i Jego Matki, przywołując wszystkie wydarzenia będące kluczem do naszego zbawienia.

Jan Paweł II, papież, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Wydaje mi się najskuteczniejszą metodą modlitwy błagalnej. Zaobserwowałem, że sprawy, w których intencji go odmawiam, zawsze rozwiązują się w pomyślny sposób. Różaniec daje mi poczucie bezpieczeństwa – jest to modlitwa stara, odmawiana przez wielu świętych i wielkich ludzi, niezmiennie zalecana przez Kościół i odnosząca się do Maryi, zatem po prostu musi być potężnym orężem. To pewnie dlatego papież bł. Pius IX, gdy zapytano go o największy skarb Watykanu, wskazał na swój różaniec.

Konrad


the-rosary-324830_1280


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Ze względu na swą kompozycję różaniec jest najdoskonalszą formą modlitwy. Stanowi mocną obronę naszej wiary, a w tajemnicach, będących przedmiotem naszej kontemplacji, wskazuje nam wzniosły wzór cnót. Pośród licznych form pobożności wobec Maryi najbardziej ceniona i rozpowszechniona jest piękna modlitwa różańca świętego. Przypomina w doskonałym zestawieniu wielkie tajemnice Jezusa i Maryi: ich radości, cierpienia i zwycięstwa.

Leon XIII, papież


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Rozważając tajemnice, zaczynam lepiej rozumieć czym jest miłość: ofiarą, wiernością i wytrwaniem, poświęceniem i cierpliwością. Te rozważania odkłamują wizję miłości jaką wiele lat nosiłem, a którą było uczucie i branie. Dzięki Różańcowi, szczególnie dzięki części bolesnej i światła, uczę się, że miłość do dawanie. Widzę jak bardzo Bóg wysłuchuje mnie na tej modlitwie. Kocham Maryję – wzór kobiecości. Wiem, że mając taką broń nie przegram życia. I Bogu dzięki! Mężczyzna bez broni to nie mężczyzna. Ja mam bombę atomową w ręku.

Mikołaj


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

„Zdrowaś Maryjo” dobrze odmawiane, czyli uważnie, z nabożeństwem i pokorą, jest według świadectwa świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki, jest młotem, który go miażdży, jest uświęceniem duszy, radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej. „Zdrowaś Maryjo” jest rosą niebieską, która czyni duszę urodzajną; jest czystym i pełnym miłości pocałunkiem, jaki składamy Maryi; jest czerwoną różą, którą Jej ofiarujemy, kosztowną perłą, którą Jej składamy w ofierze; jest czarą ambrozji i boskiego nektaru, który Jej dajemy. Błagam więc was usilnie, przez miłość, którą ku wam w Jezusie i Maryi w sercu noszę, odmawiajcie codziennie, o ile wam czas pozwoli, cały Różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli.

Ludwik Maria Grignion de Montfort, zakonnik, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Jest to modlitwa z mocą. Na tyle prosta by odmawiać ją w zatłoczonym i gwarnym autobusie, a na tyle silna, by wyjąć siebie bądź kogoś z bagna.

Jakub, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Jedno tylko „Zdrowaś Maryjo” wstrząsa całym piekłem.

Jan Vianney, ksiądz, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Kocham moją Mamę i chcę jej o tym mówić cały czas.

Krzysztof, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Odmawia różaniec nie daje miejsca szatanowi, aby pracował w jego myślach

Pius z Pietrelciny (o. Pio), zakonnik, święty


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

W ciągu dnia nie mam czasu na modlitwę. Różaniec pozwala mi modlić się wszędzie, gdzie jestem i cokolwiek robię. Modlę się jadąc na rowerze do pracy, przemieszczając się i robiąc sobie kawę. Modlę się świadomie i nieświadomie. Uwielbiam modlić się biegając. Wtedy modlitwa nadaje mi tempo. Nie zawsze liczę „zdrowaśki”. Wypływają ze mnie spontanicznie. Taka modlitwa jest niewymuszona i zupełnie naturalna. Daje siłę, kiedy jej już nie ma. Uspokaja wtedy, kiedy tego potrzebuję. To pierwsza broń, za którą chwytam w każdej duchowej potrzebie. Wiem, że różaniec po prostu działa.

Dominik, project manager


the-rosary-324809_1280


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

To mnie uspokaja, szczególnie kiedy zgrzeszę. Mam wtedy nadzieję, że na końcu życia będzie mi on służył raczej jako pomoc w podciągnięciu do nieba, niż narzędzie, którym dostanę baty.

Mariusz, doktor nauk biologicznych


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Fascynuje mnie wypowiedź św. Maksymiliana Marii Kolbego o różańcu jako o „strzelaniu do szatana”. To przejmujące, jak bardzo realnie to uosobione zło, którym w kreskówkowy sposób straszy się w filmach klasy B, jest przerażone, ilekroć rozważamy tajemnice różańca. Doświadczyłem tego setki razy, sięgając po różaniec, by uciec od pokus i obserwując jak zło ucieka w popłochu.

Tomasz, bloger


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Cenię siłę i rycerskość, a tymi łaskami za wytrwałą modlitwę obdarza Najświętsza Panienka, Hetmanka Żołnierza Polskiego.

Patryk, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

W chwilach zwątpienia trzyma mnie to na powierzchni.

Hubert, programista


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

Matka Boża pozwala mi zbliżyć się do Jezusa, ona była najbliżej Niego ze wszystkich ludzi. I daje to najlepszą atmosferę do modlitwy w drodze jaką znam, bo tak się główne modlę różańcem.

Adam, maturzysta


Odmawiam Różaniec, ponieważ…

To jedyny łańcuch, który daje wolność.

Janek, student


Odmawiam Różaniec, ponieważ… 

Gdy sytuacja jest tak tragiczna i beznadziejna nie potrafię znaleźć innych słów w swojej rozpaczy. A słowa Różańca mają ogromną moc.

Stanisław, maturzysta


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę