Nasze projekty
Reklama
Model matematyczny prof. Fernando, Fernando Ojeda/Youtube, Wizerunek MB z Guadalupe/Canva.com

W płaszczu Matki Bożej z Guadalupe odkryto… zapis melodii! Posłuchaj [VIDEO]

Prof. Fernando Ojeda dokonał niesamowitego odkrycia podczas badań nad obrazem Matki Bożej z Guadalupe.

„Instytut Wyższych Studiów Guadalupańskich zlecił mi misję badania obrazu poprzez zastosowanie jedynej nauki, której wcześniej nie używano w badaniach nad obrazem – matematyki– powiedział profesor Fernando Ojeda.

CZYTAJ>>> Co można dostrzec w źrenicach oczu Matki Bożej z Guadalupe?

Jak odkryto muzykę w płaszczu Matki Bożej z Guadalupe?

Według relacji Juana Diego, jego pierwsze spotkanie z Matką Bożą zaczęło się od tego, iż usłyszał piękny śpiew. Tym tropem podążył prof. Fernando i postanowił dokonać matematycznej analizy Obrazu.

Reklama

W tym celu, przez środek wizerunku, gdzie biegnie szef tilmy, poprowadził komputerowo, pionową linię, a następnie przez 46 gwiazd, umieszczonych na płaszczu, poprowadził kolejne linie, po 23 z każdej strony wyznaczonej osi. Przekształcił je następnie na pięciolinie, a tam, gdzie były gwiazdy i kwiaty wpisane zostały nuty.

Była to operacja – podkreślił prelegent – „czysto matematyczna”, ale dalej, jak wyznał, pomógł mu już profesjonalny muzyk. Zaproponował, aby poszczególnym pionowym liniom przyporządkować dźwięki z klawiatury fortepianu. Okazało się, że nutowy zapis, który powstał w ten sposób, zawiera doskonała harmonię muzyczną!

ZOBACZ>>> O. Adam Szustak o wizycie w Guadalupe. „Serce biło jak oszalałe ze wzruszenia”

Reklama

W gwiazdach i kwiatach na szatach Maryi z Guadalupe zapisana został muzyka

Aby zweryfikować swój pomysł, badacz postąpił podobnie z innymi, malarskimi kopiami Wizerunku, gdzie gwiazdy były ułożone inaczej. Zapis nutowy nie zwierał harmonii, ale kakofonię. Podobne rezultaty dał eksperyment z ułożeniem gwiazd z 12 grudnia 1531, ale o innej godzinie niż 6:45. Nawet pięciominutowe przesunięcie nie dawało harmonii, tylko kakofonię.

Tak więc efekt doskonałej harmonii był możliwy tylko w jednym wypadku: układ gwiazd nad Meksykiem taki, jak w momencie potwierdzenia przez Matki Bożej znakiem swojego objawienia.

CZYTAJ>>> Niezwykła siła modlitwy matki. Ks. Jan Bosco został uzdrowiony wbrew prawom medycyny!

Reklama

To było niesamowite odkrycie!

Wreszcie prof. Fernando Ojeda załadował nuty do programu komputerowego do tworzenia muzyki. To było niesamowite odkrycie: uzyskał melodię o doskonałej harmonii!

Po tym odkryciu, muzyk Jorge Carlos Milan Magaña wziął te nuty i dokonał aranżacji symfonicznych. Adaptacja była inspirowana przez Mozarta i Bacha.

Oto muzyka uzyskana z zapisu gwiazd na płaszczu Matki Bożej z Guadalupe:

churchpop.com, janchrzciciel.eu/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę