Fot. Wikipedia

Ten cud nieustannie powtarza się w Kościele | Majowe ze Stacją7

Apostołowie czekali w Wieczerniku z Maryją, Matką pięknej miłości, na Jego przyjście zapowiedziane przez Chrystusa. Wreszcie przyszedł. Porwał ich ogniami swojej miłości i odmienił. Dokonał cudu udzielania się Istotowej Miłości. Ten cud nieustannie, chociaż w różnym stopniu, powtarza się w Kościele jako konkret naszego osobistego życia.

Reklama

Przybytku Ducha Świętego, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Gdy rozważamy inne tajemnice wiary świętej – mówił Prymas Wyszyński – stwierdzamy to, co było, lub oczekujemy na to, co będzie. Na przykład w uroczystość Wielkanocy radujemy się faktem zmartwychwstania Chrystusa i ożywiamy w sobie nadzieję na nasze zmartwychwstanie. Natomiast uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest nie tylko pamiątką tego, co było ongiś w Wieczerniku, gdy Duch Święty zstąpił na Apostołów, zebranych razem z Maryją i niewiastami, ale jest świętem aktualnym. Czcimy w nim bowiem to, co nieustannie staje się w Kościele i co nie może się nie stawać, ponieważ jest wyrazem obecności wśród nas mocy Boga, który jest Miłością.

„Oto patrzymy, jak działa Duch Miłości – mówił kardynał Wyszyński. – Apostołowie czekali w Wieczerniku z Maryją, Matką pięknej miłości, na Jego przyjście zapowiedziane przez Chrystusa. Wreszcie przyszedł. Porwał ich ogniami swojej miłości i odmienił. Dokonał cudu udzielania się Istotowej Miłości. Ten cud nieustannie, chociaż w różnym stopniu, powtarza się w Kościele jako konkret naszego osobistego życia.

Reklama
Reklama

Oblubienico Ducha Świętego, okaż się nam Matką! Mocą Ducha Świętego przemień nasze życie, daj moc Ojczyźnie i chroń młode pokolenie od niewiary i smutku.

Rozważanie jest fragmentem książki „Maryjo, okaż się nam Matką”

Módl się:

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę