Nasze projekty

Maryja króluje rodzinom poprzez miłość | Majowe ze Stacją7

Rodzina musi być dla Boga czymś niesamowicie ważnym, jeśli sam chciał doświadczyć jej piękna.

Reklama

Królowo rodzin, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

“Z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Zawsze bardzo nurtował mnie fakt, dlaczego Bóg chciał narodzić się w ludzkiej rodzinie. Mógł przecież zrobić to zupełnie inaczej, przyjść jako dorosły mężczyzna na świat i nas zbawić.

Reklama
Reklama

A jednak chciał być małym dzieckiem. Chciał uczyć się wszystkiego od swoich rodziców. Rodzina musi być dla Boga czymś niesamowicie ważnym, jeśli sam chciał doświadczyć jej piękna.

Maryja jest Królową Rodzin, bo królowała w swojej rodzinie poprzez miłość. Ile możemy nauczyć się, patrząc na Maryję i Józefa! Józef jest mężczyzną niesamowicie odważnym, wiernym, ale też skoncentrowanym na Bogu. Pozwolił, by Bóg mówił do niego i prowadził go.

A Maryja pozwoliła Bogu prowadzić się poprzez swoją miłość do Józefa.

Reklama
Reklama

Jakie wielkie zaufanie i jak wielka wzajemność. W takiej rodzinie mógł rozwijać się Chrystus i uczyć się tego, co najlepsze od mamy i taty.

Niesamowity jest pomysł Boga na rodzinę. Nasi rodzice są naszym największym skarbem. Tyle od nich otrzymujemy… czasami nawet sami nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Miłość mamy – najbliższa dla każdego dziecka. To od mamy uczymy się otwartości i bliskości. Od mamy uczymy się przyjmować miłość, akceptować samych siebie, budować więzi, tworzyć relacje.

Reklama

Tata natomiast uczy nas wychodzić do świata, poznawać go, zmieniać, umieć poruszać się w nim na tyle bezpiecznie, abyśmy byli samodzielni. Tata ukazuje nam naszą wartość, ale też wartość drugiego człowieka. Tata uczy nas przekazywać miłość i troszczyć się o innych.

Każdy człowiek powołany jest do tego, aby w swoim życiu być matką i ojcem, bez względu na to, jaką drogę życia wybierze. Dorastajmy do tej wielkiej miłości, aby brać odpowiedzialność za życie drugiego człowieka.

s. Anna Maria Pudełko, „Taka jak ty”

Módl się:

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę