Fot. Unsplash

Mądrość a wiedza. Co jest źródłem prawdziwej mądrości? | Majowe ze Stacją7

Maryja jest kobietą, która miała odwagę uczyć się mądrości życia i tą mądrością dzielić się z każdym z nas.

Reklama

Stolico mądrości, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Maryja jest stolicą mądrości. Stolicą, tronem, krzesłem, na którym zasiada mądrość. Przedwieczna mądrość Boga – Jezus, Ten, którego przyjęła, którego przyniosła – Ten, którego nam podarowała.

Czasami na ikonach widzimy Maryję, która zasiada trzymając na kolanach Jezusa, dając Go każdemu z nas. Maryja jest “stolicą mądrości,” bo daje mądrość Jezusa, ale także dlatego, że sama tej mądrości się nieustannie od Niego uczyła, przyjmowała, nieustannie się z nami dzieliła.

Reklama
Reklama

Maryja jest kobietą, która miała odwagę uczyć się mądrości życia i tą mądrością dzielić się z każdym z nas.

Co to znaczy dla ciebie, że Maryja jest stolicą mądrości? Co dla Ciebie znaczy słowo mądrość? Skąd ją czerpiesz? Od kogo? Gdzie uczysz się mądrości – tej, którą miała ona, Maryja z Nazaretu: mądrości Boga, mądrości człowieka? Gdzie jest Twoja szkoła mądrości? Czy jest nią Maryja?

Czym dla Ciebie mądrość życiowa? Czy to jest kolejny tytuł na uniwersytecie, kolejne skończone studia, wykład, kolejna przeczytana książka?
Dlaczego tak często lubimy rozmawiać z ludźmi, którzy mają mądrość, która wynika z doświadczeń ich życia, z miłości, z relacji, z ich więzi?
Gdzie czerpiesz swoją mądrość, mądrość do życia, do tego by było dobre? Gdzie czerpiesz mądrość, która pozwala, aby to życie było spełnione? Gdzie jest twoja stolica mądrości?

Reklama
Reklama

s. Monika Cecot, „Majowa dziewczyna”

Módl się:

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę