fot. Kobus/ Facebook.com

Wzruszająca historia 72-letniego Pana Andrzeja. Błyskawiczna mobilizacja internautów!

72-letni Pan Andrzej od ponad 20 lat zajmuje się wymienianiem wycieraczek samochodowych. Miewa niewielu klientów, a czasami zdarza się tylko jeden dziennie. Pewna kobieta - zadowolona klientka, poruszona historią Pana Andrzeja, postanowiła rozruszać internet na pomoc seniorowi!

Reklama

Pan Andrzej mieszka w Krakowie i właśnie tam od wielu lat ciężko pracuje na swoje utrzymanie. Od dawna nie miał nawet dnia urlopu. Na co dzień zajmuje się wymienianiem wycieraczek za drobną opłatą. Można go spotkać w okolicach galerii handlowej przy ul. Mackiewicza w Krakowie.

O pracy Pana Andrzeja poinformowała w mediach społecznościowych zadowolona klientka. Do swojego zajęcia podchodzi mega profesjonalnie. Wymierzył moje wycieraczki, dobrał właściwy rozmiar, a następnie wymienił je na nowe. Cały czas mówił. O tym, jak lokalni chuligani kiedyś go poturbowali na tym parkingu. O tym, jak trudno teraz coś sprzedać, jak ludzie zamiast po prostu odmówić, obrzucają go błotem i traktują jak naciągacza czy żebraka. A on chce uczciwie zarobić. Nie prosi o pieniądze, oferuje rzetelną usługę – napisała.

Internautka była ogromnie zaskoczona profesjonalizmem wykonania pracy przez Pana Andrzeja. Podkreśliła, że podjechał do jej samochodu ze swoim mini warsztatem i zabrał się do pracy. Ona myślała, że kupuje wycieraczki, a w rzeczywistości zakupiła kompleksową usługę ręcznej wymiany wycieraczek.

Reklama
Reklama

„On próbuje zarobić na życie”

Pan Andrzej pracuje przy wycieraczkach nieprzerwanie od x lat. Nie miał urlopu od kilkunastu lat, każdego dnia ciężko pracuje na swoje utrzymanie, mimo sporych problemów zdrowotnych. Często przychodzi na kawę lub herbatę do miejsca, w którym pracuje moja czytelniczka i opowiada, co go dzisiaj spotkało. Ludzie o których mówi, w większości pomiatają nim lub mieszają go z błotem, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że ten mężczyzna próbuje zarobić na życie.

Na początku Pan Andrzej nosił wszystkie swoje narzędzia w plecaku. Ale z biegiem lat, coraz bardziej brakowało mu sił, a jego organizm nie wytrzymywał takiego obciążenia. Wtedy senior zdecydował się na warsztat na kółkach, który służy mu do dziś. Emeryt ma do dyspozycji kilka różnych wymiarów wycieraczek. Jest bardzo precyzyjny.

Halo, halo, Kraków!Jest starszy Pan, który chce uczciwie zarobić!Czytelniczka pisze: „Wyszłam ze sklepu, wsiadam do…

Reklama
Reklama
Posted by Kobus on Tuesday, August 17, 2021

Ponad 65 tys. w kilka dni

Internautka, która opublikowała wzruszający post na facebooku, zmobilizowała innych, by powstała zbiórka dla Pana Andrzeja.

Chciałabym pomóc temu panu i zapewnić mu odrobinę szczęścia na stare lata. Wpadłam dziś przypadkiem na post, który skradł moje serce i dzięki pani, która go napisała, wpadłam na pomysł, aby utworzyć zbiórkę dla pana Andrzeja. Kochani, pokażmy siłę i wpłaćmy chociaż po złotówce dla tego człowieka, żeby mógł on w końcu odpocząć i żeby nie musiał się martwić o swoje jutro. Dla nas to tylko kilka groszy, a dla niego może to znaczyć bardzo dużo – napisała Anita Dudzik, inicjatorka zrzutki. Udało się zebrać 65 tys. złotych.

Panie Andrzeju, nadjeżdżam!

Zbiórka została już zakończona przez organizatorkę, ale zainteresowanie pomocą Panu Andrzejowi wciąż rośnie. Poruszeni internauci cały czas szukają sposobów, by odwiedzić seniora i dać mu wymienić wycieraczki w samochodzie.

Reklama

Mam 60 km, ale z chęcią podjadę po nowe wycieraczki”; „Mam do wymiany wycieraczki i właśnie wybieram się na Mackiewicza po zakupy. Ten post spadł mi z nieba. Panie Andrzeju, nadjeżdżam! – piszą nie tylko mieszkańcy Krakowa i okolic.

Pan Andrzej wzruszony tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie przyznaje, że zbiórka przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Tłumaczy, że w codziennej pracy ważna jest nie tyle wymiana wycieraczek, co rozmowa i spotkanie z drugim człowiekiem.

Źródła: krknews.pl; radiokrakow.pl; money.pl; Kobus/Facebook; zrzutka.pl., aleteia

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę