fot. Fundacja Grupa Proelio

„Usłyszeliśmy, że to straszne, że takie dzieci przeżywają i muszą cierpieć”. Historia Jagódki

"Od jednej z lekarek usłyszeliśmy, że to jest straszne, że takie dzieci jak nasza Jagódka przeżywają i muszą cierpieć. Przeprosiła nas za służbę medyczną, która pozwoliła jej przeżyć" - mówią Agnieszka i Maciej Tomiccy, rodzice niepełnosprawnej Jagódki.

Reklama

Dziewczynka wskutek skrajnego wcześniactwa jest głęboko niepełnosprawna i we wszystkim musi być zdana na rodziców. Niezależnie od stanu zdrowia, Agnieszka i Maciej uważają córeczkę za największy dar i podkreślają, jak dużo wniosła do ich życia, ucząc koncentrować się na tym co najważniejsze – na miłości.

Od jednej z lekarek usłyszeliśmy, że to jest straszne, że takie dzieci jak nasza Jagódka przeżywają i muszą cierpieć. Przeprosiła nas za służbę medyczną, która pozwoliła jej przeżyć. Odpowiedzieliśmy, że Jagódka najwyraźniej wygrała szóstkę w Totolotka, bo trafiła do nas i ma wspaniałe życie. Jeździ na wakacje, bawi się i cieszy. I wniosła więcej dobra do tego świata, więcej w nim zmieniła niż wiele osób w pełni sprawnych – mówią Agnieszka i Maciej Tomiccy, rodzice Jagódki.

W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, rodzice Jagódki opowiadają o trudach i radościach, których doświadczają. Dzielą się poruszającym świadectwem miłości i wiary.

Reklama
Reklama

Świadectwo rodziców Jagódki poruszyło mnie do głębi. Pomimo ogromu trudności pozostają radośni, potrafią docenić i cieszyć się z drobnych rzeczy, wobec których my często przeszlibyśmy obojętnie, a każdy dzień starają się wykorzystać od świtu do nocy na miłość. Możemy się od nich bardzo wiele nauczyć. Ich świadectwo jest zarazem przepięknym przykładem Miłości, którą obdarza nas Bóg. Agnieszka i Maciej dzielą się tym, że w najtrudniejszych momentach doświadczyli Jego obecności i wsparcia. A na życie i sytuacje, w której się znaleźli zaczęli patrzeć inaczej, po tym, jak całkowicie zawierzyli Jagódkę Bogu – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio

To świadectwo jest bardzo cenne jeszcze z jednego powodu – dodaje Korzekwa-Kaliszuk. Współcześni ludzie boją się cierpienia, niepełnosprawności, chorób. Często im się wydaje, że zarówno dla rodziców jak i dla dziecka, lepiej jakby się nie urodziło, niż jakby miało żyć głęboko niepełnosprawne. Świadectwo rodziców Jagódki pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Jagódka w środku niczym się nie różni od innych dzieci. Tak samo chce szaleć i bawić się. Tak samo doświadcza różnych uczuć. Dlaczego mielibyśmy jej to odbierać? Także jej rodzice nie mają wątpliwości, że pomimo wielu trudów, Jagódka bardzo ubogaciła ich życie.

Reportaż „Jagoda – każdy dzień dany jest nam po to, byśmy kochali” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalfikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: cudzycia.pl.

Reklama
Reklama

Losy Jagody, trudności, z którymi na co dzień muszą się mierzyć jej rodzice walcząc o jej samodzielność, ale i małe sukcesy, które osiągają, można z kolei śledzić na bieżąco poprzez stronę: jagodowyswiat.pl.

kh, mat.prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę